Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

خشونت‌های خانگی در فرانسه؛ استفاده از «دستبند ممانعت از نزدیکی» آغاز شد

خشونت خانگی در فرانسه
خشونت خانگی در فرانسه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا به اعلام وزارت دادگستری فرانسه هم اکنون هزار «دستبند ممانعت از نزدیکی» در این کشور آماده استفاده است.

آگهی

فرانسه از روز جمعه استفاده از دستبندی ویژه برای افرادی را که با همسر یا شریک زندگی فعلی یا سابق خود رفتار خشونت بار داشته اند آغاز کرد.

این دستنبد ویژه که «دستبند ممانعت از نزدیکی» نام گرفته است موقعیت جغرافیایی افرادی که با همسر یا شریک زندگی خود رفتار خشن داشته اند مشخص می کند. در صورت کم شدن فاصله این افراد با همسر یا شریک زندگی فعلی یا سابق خود سامانه هشدار فعال می شود.

گروه های مدافع حقوق قربانیان خشونت خانگی در فرانسه طی سالهای گذشته بارها خواستار استفاده از این دستبندها شده بودند. تاثیر استفاده از این دستبندها در جلوگیری از تکرار خشونت علیه قربانیان در اسپانیا باعث شده بود که مدافعان حقوق قربانیان خشونت خانگی در فرانسه بر لزوم استفاده از آنها تاکید کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

استفاده از این دستبندها فعلا محدود به پنج ناحیه قضایی در فرانسه خواهد بود اما قرار است استفاده از آنها تا پایان سال به کل این کشور گسترش یابد.

بنا به اعلام وزارت دادگستری فرانسه هم اکنون هزار «دستبند ممانعت از نزدیکی» در این کشور آماده استفاده است. این دستبندها مشابه دستبندهای الکترونیک و یا یک ساعت هوشمند بزرگ است.

آمار رسمی نشان می دهد تعداد زنانی که در سال ۲۰۱۹ جان خود را بر اثر خشونت های خانگی در فرانسه از دست دادند نسبت به سال قبل افزایش یافته بود. بنا به این آمار ۱۴۶ زن در سال ۲۰۱۹ به دست همسر یا شریک زندگی فعلی یا سابق خود کشته شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه فرانسه زنی که ناپدری متجاوزش را کشت محکوم ولی آزاد کرد

چرا کار زنان فرانسوی از روز دوشنبه تا پایان سال در عمل رایگان محسوب می‌شود؟

زنان اندونزی برای مقابله با خشونت جنسیتی به ورزش‌های رزمی روی‌ می‌آورند