فروش اسلحه به لیبی؛ قزاقستان مجوز سه شرکت هواپیمایی را لغو کرد

Turkey's Defense Minister visits a military base in Tripoli
Turkey's Defense Minister visits a military base in Tripoli Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قزاقستان مجوز فعالیت سه شرکت هواپیمایی را به دلیل نقض تحریم‌های فروش اسلحه به لیبی که از سوی سازمان ملل وضع شده، به حال تعلیق درآورد.

آگهی

قزاقستان مجوز فعالیت سه شرکت هواپیمایی را به دلیل نقض تحریم‌های فروش اسلحه به لیبی که از سوی سازمان ملل وضع شده، به حال تعلیق درآورد.

بنا بر اعلام دولت قزاقستان، مجوز فعالیت شرکت Sigma Airlines همچنین Azee Air و Jenis Air که در امارات عربی متحده و جزایر ویرجین بریتانیا مستقر هستند، لغو شده است.

بر اساس بیانیه وزارت صنعت قزاقستان، شورای امنیت سازمان ملل در ماه فوریه این کشور را درباره نقض تحریم‌ها از سوی این شرکت‌ها مطلع کرده است.

بیانیه با این وجود تاکید می‌کند از آنجا که پروازهای این سه شرکت به مقصد لیبی از جانب کشور ثالثی انجام می‌شده، بنابراین قزاقستان مسئولیتی در قبال نظارت بر فعالیت‌های این شرکتها در خارج از قلمرو خود نداشته است.

لیبی در حال حاضر صحنه رقابت میان دو جناح سیاسی بر سر قدرت است. کنترل شرق و بخشی از جنوب این کشور در دستان خلیفه حفتر است که در حال حاضر از حمایت مصر، امارات و روسیه برخوردار است. در غرب لیبی نیز «دولت وفاق ملی» حضور دارد که از سوی سازمان ملل به رسمیت شناخته شده و از حمایت‌های ترکیه نیز برخوردار است.

بیانیه دولت قزاقستان در حالی صادر شده که مسکو، متحد استراتژیک نورسلطان، همچنان موضوع فرستادن مزدوران روسی به لیبی برای مشارکت در حملات علیه «دولت وفاق ملی» را رد می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پنج خبرنگار به اتهام افشای نام ماموران مخفی ترکیه در لیبی به زندان محکوم شدند

ارتش آمریکا روسیه را به اعزام جنگنده هوایی به لیبی متهم کرد

ژنرال حفتر خطاب به نظامیان لیبی: با مداخلات «استعماری» ترکیه بجنگید