مادرید برای مهار شیوع کرونا از ارتش اسپانیا کمک خواست

تشدید تدابیر مقابله با کرونا در مادرید
تشدید تدابیر مقابله با کرونا در مادرید Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس دولت محلی مادرید روز دوشنبه ۲۱ سپتامبر (۳۱ شهریور) از ارتش این کشور برای مقابله با شیوع ویروس کرونا درخواست کمک کرد.

آگهی

رئیس دولت محلی مادرید روز دوشنبه ۲۱ سپتامبر (۳۱ شهریور) از ارتش این کشور برای مقابله با شیوع ویروس کرونا درخواست کمک کرد.

با شدت یافتن شمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹، مقامات در برخی نقاط پایتخت دستور قرنطینه را صادر کرده‌اند، امری که باعث بروز اعتراضات خیابانی در آخر هفته گذشته شده است.

ایزابل دیاز، رئیس منطقه مادرید گفت: «ما برای ضدعفونی کردن به کمک ارتش، پلیس محلی و نیروهای حافظ نظم نیاز داریم.»

وی همچنین تقاضا کرده است بیمارستان‌های صحرایی، که با موج اول کرونا برپا شده و بعد از فروکش کردن شیوع بیماری برچیده شده بودند، بار دیگر در محل‌های از پیش تعیین شده استقرار یابند.

تصمیم دولت مادرید برای قرنطینه‌ی مناطقی شامل ۸۵۰ هزار نفر جمعیت خشم گروهی از ساکنان را در پی داشته است. آن‌ها به تبعیض در انتخاب محله‌ها معترض‌اند.

دولت می‌گوید این مناطق را از آن رو انتخاب کرده است که از نرخ ابتلای هزار نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر فراتر رفته‌اند.

در زمان اوج فاز نخست کرونا در اسپانیا در ماه‌های مارس و آوریل، که با ابتلای بیش از ۱۰ هزار نفر در روز همراه شده بود، هزاران تن از نیروهای نظامی این کشور برای اعمال قوانین و مقررات قرنطینه در شهرها مستقر شده بودند.

اسپانیا از اواسط ماه مارس قوانین سختگیرانه‌ای را به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا در پیش گرفت که بر مبنای آن مردم این کشور تنها برای خرید مواد غذایی، مراجعه به پزشک، قدم زدن کوتاه با سگ‌های خود در بیرون از خانه و یا کار کردن در شرایطی که نمی‌توانند از راه دور کار کنند، مجوز خروج از خانه‌های خود را داشتند.

دولت مادرید از روز ۲۱ ژوئن قوانین سخت‌گیرانه خود را به طور مرحله‌ای برداشت. با این حال اکنون با افزایش شمار مبتلایان ناچار شده است مجددا قوانین محدودیت‌زا را وضع کند.

تا کنون در اسپانیا حدود ۶۷۰ هزار نفر به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند که از این تعداد بیش از ۳۰ هزار تن جان باخته‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تشدید مقررات سخت‌گیرانه کرونایی در اروپا؛ رستوران‌ها و میکده‌های مارسی تعطیل می شوند

شارل میشل قرنطینه شد، اجلاس سران اتحادیه اروپا به تعویق افتاد

در پی آتش‌سوزی در ۲ ساختمان در شهر والنسیای اسپانیا دست‌کم ۴ نفر جان باختند