Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

موج دوم شیوع کرونا؛ اسپانیا یک منطقه دیگر را قرنطینه کرد

موج دوم شیوع کرونا؛ اسپانیا یک منطقه دیگر را قرنطینه کرد
Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات منطقه گالیسیا در شمال‌غرب اسپانیا روز یکشنبه ۵ ژوئیه (۱۵ تیر) اعلام کردند در پی شیوع مجدد ویروس کرونا، مقررات قرنطینه را بر ۷۰ هزار ساکن این ناحیه اعمال خواهند کرد.

آگهی

مقامات منطقه گالیسیا در شمال غرب اسپانیا روز یکشنبه ۵ ژوئیه (۱۵ تیر) اعلام کردند که در پی شیوع مجدد ویروس کرونا، مقررات قرنطینه را بر ۷۰ هزار ساکن این ناحیه اعمال خواهند کرد.

به این ترتیب اهالی گالیسیا حق خروج از این منطقه را از امروز یکشنبه تا جمعه آینده، دو روز قبل از برگزاری انتخابات محلی نخواهند داشت.

وزیر بهداشت محلی این ناحیه در کنفرانسی مطبوعاتی گفته است که علت شیوع مجدد کرونا، فعالیت چندین کافه در این منطقه است. به همین دلیل با مقررات جدید، ظرفیت کافه‌ها و رستوران‌ها به ۵۰ درصد کاهش خواهد یافت.

پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا روز یکشنبه گفت نظام درمانی این کشور نسبت به موج اول شیوع ویروس کرونا در ماه مارس آماده‌تر است. با این حال وی از مردم خواست اقدامات حفاظتی را همچنان رعایت کنند.

پیش‌تر در روز شنبه ۴ ژوئیه (۱۴ تیر) و در پی شیوع مجدد ویروس کرونا در منطقۀ کاتالونیای اسپانیا، مقامات این ناحیه تصمیم گرفته بودند بار دیگر مقررات قرنطینه را بر جمعیتی ۲۰۰ هزار نفری اعمال کنند.

اسپانیا با بیش از ۲۰۵ هزار مورد ابتلا و ۲۸ هزار مرگ، از جمله کشورهای اروپایی است که بیشترین آسیب را از شیوع بیماری کووید۱۹ دیده است.

کشف نمونه‌های حاوی ویروس کرونا از فاضلاب یخ زده بارسلون در مارس ۲۰۱۹

محققان در دانشگاه بارسلون گفته‌اند که با بررسی فاضلاب شهر در ماه مارس ۲۰۱۹، نمونه‌هایی از کووید۱۹ را شناسایی کرده‌اند. این تاریخ ۹ ماه قبل از زمانی است که چین اولین مورد ابتلاء را گزارش کند.

محققان گفته‌اند ویروس یافت شده که از نمونه یخ زده فاضلاب بارسلون به دست آمده، دقیقا مشابه نمونه ویروس در مارس و آوریل ۲۰۲۰ بوده است. این پژوهشگران حدس زده‌اند که با توجه به فصل آنفولانزا، کسی به دنبال شناسایی ویروس جدید نرفته است.

پیش‌تر بررسی‌های انجام شده از سوی موسسه بهداشت ملی ایتالیا بر روی نمونه‌های فاضلاب گرفته شده از شهرهای مختلف این کشور نشان داد که ویروس جدید کرونا از دسامبر ۲۰۱۹ میلادی در میلان و تورین دو شهر بزرگ در شمال ایتالیا وجود داشته است؛ یعنی دو ماه زودتر از آنکه اولین مورد ابتلا به کووید۱۹ در این کشور شناسایی شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوئیس ۳۰۰ نفر از مشتریان یک کلوب شبانه را قرنطینه کرد

آیا ویروس‌ها و باکتری‌های پنهان در تابوت مومیایی‌های مصری می‌توانند امروز طاعون و جذام منتشر کنند؟

نکات بهداشتی توصیه شده پیش از سفر به کشوری اروپایی که در آن تب دنگی شایع است