تشدید مقررات سخت‌گیرانه کرونایی در اروپا؛ رستوران‌ها و میکده‌های مارسی تعطیل می شوند

صف تست ابنلا به کووید-۱۹ در مارسی
صف تست ابنلا به کووید-۱۹ در مارسی Copyright Jean-Francois Badias/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Jean-Francois Badias/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقام‌های محلی مارسی به شدت به این تصمیم دولت فرانسه اعتراض کرده اند. این در حالیست که استفاده اجباری از ماسک در بلژیک لغو می شود

آگهی

همزمان با گسترش چشمگیر شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای اروپایی، دولت فرانسه شامگاه چهارشنبه مقررات سخت‌گیرانه‌تری را برای مقابله با «موج دوم» بیماری به اجرا گذاشت.

براساس تقسیم‌بندی جدید دولت فرانسه بسیاری از شهرستان‌های این کشور در وضعیت «قرمز ناپایداری سلامتی» قرار گرفته اند. در چنین مناطقی پوشاندن صورت با ماسک در همه معابر عمومی و در تمام ساعات شبانه روز اجباری است، ساعات فعالیت‌ بارها و رستوران‌ها کاهش یافته و نوشیدن الکل در مکان‌های عمومی ممنوع می‌شود. به علاوه امکان برگزاری دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه به حداکثر ۱۰ نفر محدود شده است.

بسیاری از حقوقدانان، معیارهای دولتی و تعریف جدید از وضعیت پایداری سلامت را با توجه به پایان وضعیت اضطراری در این کشور، بی‌پایه عنوان کرده اند.

از سوی دیگر با دستور وزارت بهداشت، مارسی (جنوب شرق)‌ و گوادلوپ در دریای کارائیب در وضعیت خطرناک قرار دارند. تمام بارها و رستوران‌های این دو منطقه از شنبه آینده تعطیل خواهند شد.

بندر مارسی که دومین شهر بزرگ فرانسه به شمار می‌رود، یکی از پرجنب‌وجوش‌ترین کلان‌شهرهای این کشور است. مقام‌های محلی، از جمله شهردار مارسی و رئیس شهرستان پرووانس-آلپ-کوت-دَازور، با اعتراض شدید به این تصمیم دولت گفته اند که محدودیت‌های جدید بدون مشورت با آن‌ها اتخاذ شده و پیامدهای بسیار وخیمی برای اقتصاد محلی خواهد داشت.

با وجود اجرایی شدن تشدید محدودیت‌ها در فرانسه، بریتانیا و ایالت باواریا در آلمان، برخی کشورهای اروپایی در حال کاهش مقطعی و منطقه‌ای برخی موازین سخت‌گیرانه هستند. پس از آغاز خروج تدریجی شماری از محلات تحت قرنطینه مادرید، پایتخت اسپانیا، دولت بلژیک به استفاده اجباری از ماسک پایان داد. به این ترتیب از اول ماه اکتبر (هفته آینده) پوشاندن صورت با ماسک در بلژیک دیگر به جز در محیط‌های بسیار پرتردد، اجباری نخواهد بود.

رویکردهای متفاوت و بعضا متناقض کشورهای اروپایی در رویارویی با کووید-۱۹ در حالی اجرا می‌شود که اتحادیه اروپا خواهان تلاش جمعی برای وحدت رویه در قبال شیوع ویروس کرونا است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نظر سازمان جهانی بهداشت درباره شمار قربانیان کرونا اگر موضوع جدی گرفته نشود

مادرید برای مهار شیوع کرونا از ارتش اسپانیا کمک خواست

مردی که با تهدید به انفجار انتحاری وارد کنسولگری ایران در پاریس شده بود، خود را تسلیم پلیس کرد