«موج دوم کرونا در اروپا»؛ افزایش محدودیت‌ها در آلمان، فرانسه، بریتانیا، اسپانیا و ایسلند

«موج دوم کرونا در اروپا»؛ افزایش محدودیت‌ها در آلمان، فرانسه، بریتانیا، اسپانیا و ایسلند
Copyright Manu Fernández/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به نظر می‌رسد با وجود افزایش محدودیت‌ها و رشد تصاعدی شمار مبتلایان، دولت‌های اروپایی از ترس نتایج وخیم اقتصادی، قصدی برای قرنطینه سراسری دوباره ندارند.

آگهی

همزمان با «موج دوم» شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشورهای اروپایی، آلمان، فرانسه، بریتانیا و اسپانیا محدودیت‌های جدید و عمدتا محلی برای رویارویی با گسترش بیماری کووید-۱۹ وضع می‌کنند.

در بریتانیا بوریس جانسون، نخست وزیر دولت محافظه‌کار روز سه‌شنبه درباره اعمال محدودیت‌های جدید به نمایندگان مجلس عوام گزارش می‌دهد. اعمال دوباره مقررات سخت‌گیرانه در این کشور در پی هشدار مرکز علوم وابسته به دولت به اجرایی می‌شود. این نهاد، روز دوشنبه با بالا بردن درجه هشدار، از احتمال ابتلای ۵۰هزار نفر در روز در اواسط ماه اکتبر (سه هفته دیگر) در صورت ادامه روند کنونی خبر داد؛ امری که می‌تواند به ناتوانی و استیصال دوباره بیمارستان‌ها و کادر درمانی، مانند ماه آوریل بیانجامد.

پاتریک ولانس، رئیس مرکز علوم در این باره گفت: «همزمان با شیوع بیماری در میان گروه‌های سنی مختلف، انتظار داریم شمار بستری‌ها در بیمارستان بیشتر شود. متاسفانه افزایش مراجعه به بیمارستان، به بیشتر شدن تعداد مرگ و میر منجر می‌شود.»

در بریتانیا از سه‌شنبه، رستوران‌ها، میکده‌ها و کافه‌ها ساعت ۱۰ شب تعطیل می‌شوند. به‌علاوه پذیرایی از مشتری باید محدود به میزها شود و خوردن و آشامیدن روی میز دخل (بار) ممنوع می‌شود.

ممنوعیت نوشیدن الکل در معابر عمومی لیون از ساعت ۸ شب به بعد

در شهرستان رون فرانسه به مرکزیت لیون، همزمان با افزایش «انفجاری» شمار مبتلایان به ویروس کرونا، فرمانداری روز دوشنبه مقررات سخت‌گیرانه بیشتری اعلام کرد. پس از لیون، زدن ماسک در بسیاری از شهرهای کوچک حومه کلان‌شهر هم اجباری شد. به‌علاوه برگزاری مهمانی‌های خانوادگی و دوستانه به شرطی مجاز است که شما افراد شرکت کننده بیش از ۱۰ نفر نباشد.

مشابه همین مقررات در هفته‌های گذشته در شهرهای بوردو (جنوب غرب) و مارسی (جنوب شرق) اعمال شده بود.

بازرسی برگه عبور در مادرید برای رفت‌وآمد به مناطق قرنطینه شده

پلیس اسپانیا در ورودی‌ها و خروجی‌های مناطق تحت قرنطینه در مادرید، پایتخت ایست و بازرسی برقرار کرده است. 

دولت محلی از شامگاه یکشنبه فرم‌هایی را در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد که شهروندان ساکن مناطق قرنطینه شده یا افرادی که در این محلات کار می‌کنند، موظف به پر کردن آن هستند. 

دولت اسپانیا پس از شیوع دوباره ویروس کرونا مناطقی را که مرکز پخش بیماری بودند شناسایی و در آن‌ها مقررات به‌شدت سخت‌گیرانه و در برخی موارد، قرنطینه اعلام کرد.

ماسک زدن در مونیخ اجباری شد

در آلمان، دولت محلی باواریا روز دوشنبه استفاده از ماسک در تمام معابر عمومی مونیخ را اجباری اعلام کرد. این شهر یکی از مراکز اصلی شیوع ویروس کرونا در آلمان به شمار می‌رود. به‌علاوه مقام‌های محلی امکان ملاقات‌های خانوادگی و دوستانه را به شدت محدود کردند: این دورهمی‌ها تنها در صورتی مجاز است که شمار مهمانان و میزبانان در هر طرف از ۵ نفر تجاوز نکند.

اجبار به استفاده از ماسک در این کلان‌شهر در حالی اجرایی می‌شود که بسیاری از شهروندان در برابر این محدودیت موضع منفی دارند و از پوشاندن صورت خودداری می‌کنند.

تعطیلی تمام میکده‌های پایتخت ایسلند پس از ابتلای ۷۵ نفر به کووید-۱۹

مقام‌های ایسلند می‌گویند این کشور در حال گذراندن موج سوم شیوع ویروس کرونا است. در ریکیاویک، پایتخت، تمام میکده‌ها پس از شناسایی یک مرکز شیوع بیماری با ۷۵ مبتلا تا پایان هفته تعطیل شدند.

به نظر می‌رسد با وجود افزایش محدودیت‌ها و رشد تصاعدی شمار مبتلایان، دولت‌های اروپایی از ترس نتایج وخیم اقتصادی، قصدی برای قرنطینه  سراسری دوباره ندارند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیوند نظامی در سفر تاریخی وزیر دفاع فرانسه به ارمنستان؛ «آذربایجان برای جنگی تمام عیار آماده می‌شود»

ارمنی‌تبار، پارتیزان و شاعری کمونیست؛اولین خارجی که در کنار مشاهیر بزرگ فرانسه آرام می‌گیرد که بود؟

ولیعهد بریتانیا با تاکید بر لزوم ارسال کمک‌های بشردوستانه خواستار پایان جنگ غزه شد