Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سایه کرونا و زیان ۳۸ میلیارد یورویی بر اقتصاد و صنعت ‌گردشگری آلمان

گردشگرانی در برلین
گردشگرانی در برلین Copyright Gero Breloer/ASSOCIATED PRESS
Copyright Gero Breloer/ASSOCIATED PRESS
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طبق آخرین گزارش شورای جهانی سفر و جهانگردی کاهش ۸۲ درصدی حضور گردشگران در آلمان می تواند میلیونها شغل صنعت توریسم این کشور را به خطر بیندازد.

آگهی

شورای جهانی سفر و جهانگردی با انتشار گزارشی از زیان احتمالی ۳۸ میلیارد یورویی اقتصاد آلمان به دلیل كاهش قابل توجه تعداد گردشگران خارجی در این کشور در سال جاری خبر داد. 

شورای جهانی سفر و جهانگردی ادعا می کند که کاهش تعداد توریست می تواند اقتصاد آلمان را به شدت تحت تأثیر قرار دهد زیرا مقدارهزینه صرف شده توسط گردشگران نسبت به سال‌های قبل ۸۲ درصد کاهش می یابد، نزولی که برابر با ۱۰۴.۱ میلیون یورو در روز، یا ۷۲۹ میلیون یورو درهفته است.

این گزارش در حالی منتشر می شود که قرنطینه دو هفته‌ای برای کسانی که از کشورهای با وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا به آلمان سفر می کنند، اجباری شده است.

این شورا در این گزارش به آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و همچنین رهبران کشورهای گروه۷ توصیه کرده تا برای جلوگیری از زیان اقتصادی ناشی از همه گیری ویروس کرونا، تدابیر تازه‌ای اتخاذ کنند.

صنعت جهانگردی در زمره صنایع مهم و درآمدزای اقتصاد آلمان است. امسال به دلیل کمبود گردشگر، آلمان در معرض از دست دادن نزدیک به ۴.۶ میلیون شغلی است که بقای آنها وابسته به صنعت گردشگری است.

در سال گذشته میلادی صنعت گردشگری ۱۲.۵ درصد از کل نیروی کار آلمان را تشکیل می داد. این صنعت معادل ۵.۷ میلیون شغل در این کشور ایجاد کرده بود. صنعت گردشگری در سال گذشته بیش از ۳۱۰ میلیارد یورو، حدود ۹ درصد تولید ناخالص داخلی برای این کشور درآمدزایی کرد.

گلوریا گوارا مدیرعامل شورای جهانی سفر و جهانگردی سه شنبه به خبرنگاران گفت: « فقدان سفرهای بین المللی ناشی از همه گیری کرونا می تواند بیش از ۳۸ میلیارد یورو به اقتصاد آلمان زیان وارد کند. روزی ۱۰۴ میلیون یورو خسارت. بازیابی چنین زیانی سالها به طول می انجامد و همچنین می تواند موقعیت برلین را به عنوان یکی از مراکز برتر صنعت گردشگری جهانی تهدید کند.»

گلوریا گوارا در سخنان خود تاکید کرد که برقراری مجدد سفرها بین دو سوی اقیانوس اطلس، اروپا و آمریکای شمالی و جنوبی می تواند برای شرکت‌های هواپیمایی و هتل ها و آژانس‌های مسافرتی و مجریان تور مفید باشد و همچنین می تواند به احیای میلیون‌ها شغل کمک کند.

داده‌ها نشان می دهد که بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ به ترتیب گردشگران هلندی، سوئیسی، آمریکایی و اتریشی بیش از بقیه گردشگران از آلمان بازدید کرده اند.

برلین به عنوان یکی از اصلی‌ترین مقاصد گردشگری جهان به دیسکوتک و کلوپ‌های شبانه‌اش مشهور است. شیوع ویروس کرونا باعث تعطیلی کلوپ‌های شبانه شده است و خسارات زیادی را متوجه این شهر کرده است. شهرداری برلین در آخرین گزارش تاکید کرده است که بیش از ۵۶ درصد از درآمدهای شهر از طریق جذب توریست تامین می شود و ساکنان پایتخت آلمان تنها ۴۶ درصد برای برلین درآمد دارند.

تنها صنعت گردشگری آلمان نیست که تحت تأثیر کاهش جهانگردان درهمه گیری کرونا با بحران روبروست اغلب کشورهای اروپایی دوران بحرانی را سپری می کنند. روز گذشته شورای جهانی سفر و جهانگردی طی گزارشی اعلام کرد که کاهش حضور گردشگران می تواند تا پایان سال میلادی صنعت توریسم بریتانیا را با ۳۳ میلیارد پوند خسارت مواجه کند.

در هفته‌های اخیر، افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در آلمان برخی از کشورهای اروپایی را ترغیب کرد تا شهروندان خود را از سفر به آلمان برحذر کنند، ازجمله نروژ که از شهروندان خود خواسته است که به آلمان سفر نکنند، زیرا این کشور یک منطقه پرخطر محسوب می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هدیه ۱۵۰ یورویی دولت یونان به جوانانی که واکسن می‌زنند

برای جشن‌های کریسمس و سال نوی میلادی به کدام شهرهای اروپا می‌توان سفر کرد؟

نتیجه یک پژوهش علمی: واکسن کووید تأثیری کوتاه مدت بر عادت ماهیانه زنان دارد