Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آژانس گردشگری اروپا: اتحادیه تست کرونا را جایگزین قرنطینه کند

گردشگری در اروپا
گردشگری در اروپا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیش از ۲۰ نهاد مسافرتی و جهانگردی از جمله کمیسیون مسافرتی اروپا (ETC) در نامه‌ای سرگشاده به اروزول ون در لاین رئیس کمیسیون اروپا تقاضا کرده‌اند که وی برای حل معضل کاهش گردشگری چاره‌ای بیاندیشد.

آگهی

بیش از ۲۰ نهاد مسافرتی و جهانگردی از جمله کمیسیون مسافرتی اروپا (ETC) در نامه‌ای سرگشاده به اروزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا تقاضا کرده‌اند که وی برای حل معضل کاهش گردشگری چاره‌ای بیاندیشد.

در پی وضع محدودیت‌های سفری در اتحادیه اروپا به دلیل شیوع همه‌گیری کرونا، آژانس‌های مسافرتی و گردشگری با مشکل مواجه شده‌اند.

در نامه ارسالی به خانم فن در لاین، این نهاد‌ها خواسته‌اند که به منظور حفظ ۲۷ میلیون شغل مرتبط با حوزه گردشگری کشورهای اروپایی تست کرونا از مسافران ورودی را جایگزین طرح قرنطینه فعلی کنند.

لوئیس آروجو، رئیس کمیسیون مسافرتی اروپا در این نامه آورده است: «سفر و گردشگری اروپا به دلیل محدودیت‌های مرزی، کاهش اعتماد مسافران و پایین آمدن تقاضای مصرف‌کننده در اثر بحران کرونا دچار ضربه ویرانگری شده است. این صنعت نمی‌تواند برای فصول پاییز و زمستان باز هم شاهد تصمیمات غیرهماهنگ و پیوسته در حال تغییر کشورها باشد.»

۲۱ نهادی که نامه به رئیس کمیسیون اروپا را امضا کرده‌اند ۵ هزار شرکت فعال در حوزه سفر و گردشگری را نمایندگی می‌کنند.

ماه گذشته در اقدامی مشابه شرکت‌های هوایی و فرودگاهی از دولت‌های اروپایی خواسته بودند جواب منفی آزمایش کرونای مسافران جایگزین راه‌حل قرنطینه شود.

انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی نیز در همین ماه از دولت‌های اروپایی خواسته بود محدودیت های مرزی را لغو کنند تا جلوی ضربه بیشتر به این بخش اقتصادی اروپا گرفته شود.

بنا به اعلام کمیسیون اروپا میزان تقاضا در بخش گردشگری کشورهای عضو اتحادیه در دوران شیوع بیماری «کووید ۱۹» نسبت به دوره مشابه در سال گذشته ۶۰ تا ۹۰ درصد کاهش یافته است.

پارلمان اروپا پیش از این تخمین زده بود که بخش گردشگری اتحادیه اروپا هر ماه حدود یک میلیارد یورو ضرر می‌کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درآمد گردشگری ترکیه ۶۵ درصد کاهش یافت

شارل میشل قرنطینه شد، اجلاس سران اتحادیه اروپا به تعویق افتاد

ادعای وزیر مجارستان برای امور اتحادیه اروپا: تامین امنیت اروپا بدون تعامل با روسیه ممکن نیست