Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اروپا برای جان دادن به گردشگری مرزهای داخلی‌اش را باز می‌کند

اروپا برای جان دادن به گردشگری مرزهای داخلی‌اش را باز می‌کند
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اگر اتریش مرز خود با آلمان را باز کند، و شرایط جمهوری چک از نظر شیوع بیماری همه‌گیر شبیه به آلمان باشد، اتریش باید مرز خود با جمهوری چک را نیز به روی مسافران باز کند.

آگهی

کمیسیون اروپا آماده می‌شود تا روز چهارشنبه، ۱۳ مه توصیه‌هایی را برای ازسرگیری فعالیّت بخش گردشگری ارائه کند، صنعتی که از شیوع ویروس کرونا در اروپا آسیب جدی دیده است.

در سند اولیه‌ای که در این راستا تهیه شده کشورهای عضو تشویق می‌شوند مرزهای خود را به تدریج باز کنند و این کار را به شکلی «معیّن»، «تا جای ممکن هماهنگ با هم»، و «بدون فرق‌گذاری» انجام بدهند.

یعنی برای نمونه اگر اتریش مرز خود با آلمان را باز کند، و برای نمونه، شرایط جمهوری چک از نظر شیوع بیماری شبیه به آلمان باشد، اتریش باید مرز خود را با جمهوری چک نیز به روی مسافران باز کند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

همچنین این کمیسیون از برگزارکنندگان تورهای تفریحی و شرکت‌های هواپیمایی خواسته است تا به مشتریانی که پیش از قرنطینه بلیت تور یا هواپیمایشان لغو شده، امکان جایگزینی آن را با تور یا پرواز دیگری بدهند، گرچه طبق قوانین اروپا مشتریان حق دارند هزینه‌ای را که پرداخته‌اند به شکل پول پس بگیرند.

در پایان ماه آوریل ۱۲ کشور اروپایی از کمیسیون اروپا خواستند شرکت‌های هواپیمایی را از الزام به بازپرداخت هزینهٔ بلیط‌های کنسل شده در زمان قرنطینه معاف کند تا این صنعت تقویت شود.

مسألهٔ آزادی جابجایی افراد در درون مرزهای شنگن برای گردشگریِ اروپا بسیار مهم است. حدود ۱۰ درصد از تولید ناخالص داخلی و ۱۲ درصدِ مشاغل اروپایی به این صنعت وابسته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کرونا، خطر جدی برای صنعت گردشگری بریتانیا

بحران کرونا شهر ونیز ایتالیا را به سوی «گردشگری هوشمند» سوق می‌دهد

چراغ سبز کمیسیون به آغاز مذاکرات الحاق اوکراین و مولداوی به اتحادیه اروپا؛ فن درلاین: روز تاریخی است