Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ترامپ: هر حمله ایران با حمله‌ای هزار برابر بزرگتر پاسخ داده خواهد شد

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به گزارش‌هایی مبنی بر اینکه ایران یکی از مقام‌های آمریکایی را در تلاقی کشته شدن قاسم سلیمانی زیر نظر گرفته است، گفت: «هر حمله ایران علیه آمریکا به هر نحوی که باشد با حمله‌ای هزار برابر بزرگتر پاسخ داده خواهد شد.»

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به گزارش‌هایی مبنی بر اینکه ایران یکی از مقام‌های آمریکایی را در تلاقی کشته شدن قاسم سلیمانی زیر نظر گرفته است، گفت: «هر حمله ایران علیه آمریکا به هر نحوی که باشد با حمله‌ای هزار برابر بزرگتر پاسخ داده خواهد شد.»

روز گذشته نشریه پلیتیکو به نقل از مقام‌های اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا مدعی شد که ایران، به‌ انتقام کشته‌شدن قاسم سلیمانی، فرماندهٔ سپاه قدس در نظر دارد لانا مارکس، سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی را بکشد.

دونالد ترامپ با این حال در واکنش به این موضوع در توئیتی نوشت: «طبق گزارش رسانه‌ها، ایران احتمالا در حال برنامه‌ریزی برای یک ترور یا حمله دیگر علیه آمریکا به تلافی کشتن سلیمانی، رهبر تروریست‌هاست. [تصمیم به] کشتن او برای جلوگیری از؛ برنامه‌ریزی او برای حملات آتی، قتل نظامیان آمریکایی و کشتار و رنج در طول سالیان [توسط او]، صورت گرفت. شدت پاسخ به هر حمله ایران در هر شکلی علیه آمریکا، ۱۰۰۰ برابر بیشتر خواهد بود».

دونالد ترامپ دلیل کشتن سلیمانی را برنامه‌ریزی او برای یک حمله در آینده، به قتل رساندن نیروهای آمریکا و مرگ و عذاب ایجاد شده توسط او در طی سالهای متوالی سال عنوان کرده است.

مخالفان و منتقدان قاسم سلیمانی همچون دونالد ترامپ می‌گویند، فعالیت‌های آقای سلیمانی و سپاه قدس تحت امرش، دستاوردی به جز تضعیف جایگاه منطقه‌ای و جهانی و نیز اقتصاد ایران نداشته است. 

از دید جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران و هواداران، قاسم سلیمانی از فرماندهان بلندپایه نظامی ایران، شخصیتی محبوب و وطن‌دوست بود که با مبارزه با داعش در عراق و سوریه، تهدیدات این گروه افراطی را از مرزهای ایران دور ساخت و نفوذ استراتژیک ایران در منطقه را عمق بخشید. 

نشریهٔ پلیتیکو در گزارش خود نوشته بود: «ایران از ماه ژانویه خانم مارکس را زیر نظر گرفته است.» خانم مارکس طراح کیف‌زنانه و عضو باشگاه مارالاگوی دونالد ترامپ بوده و بیش از دو دهه است که با رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده آشنایی دارد.

قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی و ابومهدی مهندس، معاون نیروهای بسیج مردمی عراق، حشد الشعبی به همراه هشت تن دیگر از همراهان‌شان بامداد جمعه ۱۳ دی ۹۸ به دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در یک حمله پهپادی در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شدند. ایران به تلافی این حمله با موشک به پایگاه هوایی عین الاسد عراق که نیروهای آمریکایی در آن مستقر بودند، حمله کرد. با این حال ایران بارها تاکید کرده است که این حمله تنها بخشی از حمله تلافی جویانه علیه نیروهای آمریکایی بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ به ایران: مذاکره نکنید توافق پس از انتخابات سخت‌تر می‌شود

فرمانده سپاه: اگر تار مویی از سر یک ایرانی کم شود، کرک و پشم شما را به باد می‌دهیم

ترامپ: می‌خواستم اسد را بکشم، ژنرال متیس نگذاشت