تجویز ماری‌جوآنای طبی برای فیل‌هایی که استرس زیادی دارند

دو زنجیر فیل
دو زنجیر فیل   -  Copyright  Canva
نگارش از یورونیوز فارسی

بنا به اعلام مسئولان باغ‌وحش ورشو به سه زنجیر فیل آفریقایی این باغ‌وحش از طریق خرطوم‌هایشان ماری‌جوآنای مایع با غلظت زیاد داده خواهد شد.

مسئولان باغ وحش ورشو، پایتخت لهستان روز چهارشنبه اعلام کردند که برای کاهش سطح استرس فیل های این باغ وحش قصد دارند به آنها ماری جوآنای طبی بدهند.

مقامات این باغ وحش به این ترتیب امیدوار هستند تا تاثیر تجویز ماری جوآنای طبی بر سطح استرس فیل ها را بسنجند. یکی از مسئولان طرح تجویز ماری جوآنا به فیل ها در این مورد می گوید: «از ماری جوآنای طبی در سطح جهان برای معالجه سگ ها و اسب ها استفاده شده است اما این احتمالا اولین بار است که چنین اقدامی برای فیل ها صورت می گیرد.»

بنا به اعلام مسئولان باغ وحش ورشو به سه زنجیر فیل آفریقایی این باغ وحش از طریق خرطوم هایشان ماری جوآنای مایع با غلظت زیاد داده خواهد شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
فیل‌ها در باغ‌وحشAP Photo

مقامات باغ وحش ورشو تاکید کرده اند که ماری جوآنای تجویزی برای فیل ها احساس سرخوشی ایجاد نخواهد کرد و به کلیه و کبد آنها هم آسیب نخواهد زد.

تجویز ماری جوآنا به فیل ها راهی برای جایگزینی روش های کنونی مقابله با استرس این حیوانات از جمله استفاده از داروهای شیمیایی است.

مسئولان باغ وحش ورشو با اندازه گیری سطح هورمون فیل ها و مشاهده رفتار آنها به میزان استرس آنها پی می برند. باغ وحش ورشو امیدوار است تا در صورت موفقیت طرح تجویز ماری جوآنا به فیل ها بتواند از این روش برای دیگر حیواناتی که در باغ وحش به سر می برند استفاده کند.

مطالب مرتبط