«تنهاترین فیل دنیا» پس از ۳۵ سال به طبیعت بازگردانده می‌شود

فیل کاوان در باغ‌وحش پاکستان
فیل کاوان در باغ‌وحش پاکستان Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک فیل در باغ‌ وحشی در پاکستان که به نماد مشهوری برای فعالان حقوق حیوانات بدل شده بود، پس از ۳۵ سال اجازه یافت به طبیعت بازگردد.

آگهی

فیلی که برای ۳۵ سال در باغ‌ وحشی در پاکستان به سر می‌برد سرانجام اجازه یافت به طبیعت بازگردد.

این فیل به نام کاوان که «تنهاترین فیل دنیا» لقب گرفته بود در باغ‌وحش شهر اسلام‌آباد پاکستان به سر می‌برد. کاوان در سال ۲۰۱۲ پس از مرگ شریکش تنها شد.

بنا به گفته مقامات مسئول، این فیل که آزمایش‌های پزشکی را پشت سر گذاشته اکنون به احتمال زیاد به کامبوج منتقل خواهد شد تا در کنار گله فیل‌ها زندگی تازه‌ای را آغاز کند.

پیش‌تر در ماه مه دادگاه عالی پاکستان حکم به بستن باغ وحش «مرغزار» اسلام‌آباد به دلیل شرایط نامناسب داده بود.

وضعیت اسفبار نگهداری از حیوانات در این باغ‌ وحش باعث جلب توجه فعالان حقوق حیوانات شد و گروهی از علاقه‌مندان حیات وحش و همچنین هنرمندانی همچون «شر» خواننده آمریکایی با به راه‌انداختن کارزاری خواستار آزادی این فیل شده بودند.

آزمایش‌های پزشکی نشان داده است که هرچند این فیل نشانه‌هایی از سوءتغذیه دارد، با این حال از اضافه وزن رنج می‌برد. مسئولان گفته‌اند که او به لحاظ بدنی به اندازه کافی قوی است که بتواند شرایط انتقال را تحمل کند.

فعالان حقوق حیوانات گفته‌اند که سال‌های تنهایی و شرایط بد زیستی باعث شده است تا او علاوه بر مشکلات فیزیکی دچار مشکلات رفتاری نیز بشود.

آسوشیتدپرس
فیل باغ‌وحش اسلام‌آباد از سال ۲۰۱۲ تنها به سر می‌بردآسوشیتدپرس

به گفته سخنگوی انجمن حمایت از حقوق حیوانات «چهارپنجه» این فیل برای ساعت‌ها سرش را به عقب و جلو تکان می‌دهد که نشانگر سر رفتن حوصله اوست.

این انجمن از سال ۲۰۱۶ پیگیر آزادی این فیل بوده است.

مارتین بوئر، سخنگوی انجمن «چهار پنجه» درباره دیگر حیوانات باغ‌وحش اسلام ‌آباد گفت: «متاسفانه برای نجات دو شیر این باغ ‌وحش خیلی دیر شده است چرا که وقتی نگهبانان محلی می‌خواستند با برافروختن آتش در قفس‌شان آن‌ها را به حرکت به سمت محفظه انتقال ترغیب کنند، جان باختند.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سوئد؛ دیدار با مردی که شهر را ترک و زندگی ساده در کلبه‌ای جنگلی را انتخاب کرد

تجویز ماری‌جوآنای طبی برای فیل‌هایی که استرس زیادی دارند

بچه فیل ۱۰۰ کیلویی به جمع فیل‌های باغ‌وحش کلن اضافه شد