Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سوئد؛ دیدار با مردی که شهر را ترک و زندگی ساده در کلبه‌ای جنگلی را انتخاب کرد

asadasd
asadasd Copyright Kalle Flodin’s house
Copyright Kalle Flodin’s house
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آیا حاضرید زندگی شهری را ترک کرده و به کلبه‌ای جنگلی پناه ببرید؟ کاله فلودین، شهروند سوئد دست به چنین کاری زده؛ کانال او در یوتیوب پس از انتشار ویدئوهایی از سبک زندگی جدیدش حالا مملو از بازدید کننده شده است.

آگهی

آیا حاضرید زندگی شهری را ترک کرده و به کلبه‌ای جنگلی پناه ببرید؟

کاله فلودین، شهروند سوئد دست به چنین کاری زده؛ کانال او در یوتیوب پس از انتشار ویدئوهایی از سبک زندگی جدیدش حالا مملو از بازدید کننده شده است.

او در سال ۲۰۱۸ میلادی زندگی در جنگلی دور افتاده را آغاز کرد و اکنون روزهایش را در کنار حیوانات خانگی‌اش سپری می‌کند و داستانهای سبک جدید زندگیش را با دوربین ثبت و در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کند.

او درباره این شکل از «فاصله‌گیری از اجتماع» می‌گوید: «در ۲۹ سالگی احساس ناامیدی می‌کردم. من در یک آپارتمان در استکهلم زندگی و از ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر کار می‌کردم. بنابراین همه آنچه را که قرار بود "داشته باشم" در اختیار داشتم. اما هنوز یک چیزی کم بود؛ یعنی احساس و هدف.»

کاله فلودین سپس شروع به تهیۀ فهرستی از نکات مثبت و منفی زندگیش می‌کند؛ همه چیز درباره خودش و مکانی که در آنجا زندگی می‌کرد. سپس به این نتیجه می‌رسد که نکات منفی این سبک از زندگی بسیار بیشتر از جنبه‌های مثبت آن است.

به این ترتیب حذف نکات منفی از زندگیش را آغاز می‌کند. می‌گوید: «همیشه آرزو داشتم كه طبیعت نزدیکترین همسایه‌ام باشد. یعنی نه اینکه در داخل یک جنگل زندگی کنم، بلکه بخشی از آن باشم و فصل‌ها را دنبال کنم.»

به این ترتیب او کلبه‌ای چوبی را در شمال سوئد، نزدیک دهکده‌ای کوچک که تنها هشت نفر ساکن آن بودند، خریداری می‌کند. او می‌گوید: «به این ترتیب از هر کسی که می‌شناختم به فاصله ۶ ساعت دور شدم.»

سپس یک هاسکی سیبری به عنوان سگ دوست داشتنی‌اش وارد زندگیش می‌شود. حالا این دو با هم زندگی پر جنب و جوشی دارند. با هم می‌دوند و سورتمه را می‌کشند.

با این وجود کاله فلودین اعتراف می‌کند که زندگی در طبیعت آنهم بدون آب و برق آسان نیست. او می‌گوید: «در اولین زمستان باید دمای منهای ۲۵ درجه سانتیگراد را در اتاق خوابم تحمل می‌کردم؛ یعنی در دمایی که از روغن زیتون گرفته تا عطری که داشتم، همه چیز یخ می‌زد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تنهاترین فیل دنیا» پس از ۳۵ سال به طبیعت بازگردانده می‌شود

دوچرخه سواری، پیاده روی و طبیعت گردی در دو جزیره بکر ژاپن

کواندو کوبانگو؛ دشتی بکر برای طبیعت‌گردی در آنگولا