چین سعی می‌کند گله فیل‌ها را از شهر ۷ میلیون نفری دور نگه دارد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
عکس تزیینی از فیل‌های آسیایی
عکس تزیینی از فیل‌های آسیایی   -  کپی رایت  CANVA PRO

گله‌ای از ۱۵ فیل وحشی که تاکنون ۵۰۰ کیلومتر را از یک ذخیره‌گاه طبیعی در جنوب غربی چین پیمودند، روز چهارشنبه در حال نزدیک شدن به شهر بزرگ کونمینگ بودند که مقامات تلاش کردند تا آن‌ها را از مناطق پرجمعیت دور کنند.

مقامات حیات وحش چین می‌گویند که آن‌ها نمی‌دانند چرا این گله سال گذشته ذخیره‌گاه طبیعی خود را در نزدیکی شهر پوئر، منطقه‌ای که به کشت چای معروف است ترک کرده است.

این گله در ابتدا شامل ۱۶ فیل بود اما دو فیل به محل زندگی خود بازگشتند و در طی مسیر یک فیل دیگر متولد شد.

مقامات در هنگام عبور فیل‌ها، جاده‌ها را مسدود کردند و سعی داشتند تا با ایجاد موانع و استفاده از غذا به‌عنوان طعمه این گله را از شهر کونمینگ و سایر مناطق پرجمعیت دور نگه دارند.

طبق گزارش خبرگزاری شینهوا، روز چهارشنبه این گله در شهر یوکسی در حدود ۲۰ کیلومتری کونمینگ که شهری هفت میلیون نفری است مشاهده شد. طبق این گزارش، تصاویر گرفته شده از سوی پهپادهایی که برای ردیابی گله استفاده شده‌اند، شش فیل ماده، سه فیل نر بالغ و سه فیل جوان و سه توله فیل را نشان می‌دهد.

چین مینگ یونگ، متخصص فیل‌های آسیایی می‌گوید: «این اتفاق طولانی‌ترین مهاجرت فیل‌های وحشی در چین است.» وی تصریح کرد که ممکن است رهبر گله فاقد تجربه باشد و کل گله را به بیراهه ببرد.

شین‌هوا می‌گوید که یک گروه ویژه ۳۶۰ نفره با ۷۶ خودرو و ۹ پهپاد این فیل‌ها را ردیابی می‌کردند. طبق این گزارش، هفته گذشته پس از اخطار به ساکنان برای در خانه ماندن فیل‌ها به مدت شش ساعت در خیابان‌های شهر «ایسهان» سرگردان بودند.

طبق گزارش شینهوا خسارت وارده از سوی فیل‌ها به زمین‌های کشاورزی ۶.۸ میلیون یوآن (۱.۱ میلیون دلار)‌ برآورد شده است.