تصاویر دقیق ماهواره اسرائیلی از پالمیرا؛ «می‌دانیم چگونه با دشمنان دور و نزدیک برخورد کنیم»

پرتاب فضاپیمای اوفک-۱۶ اسرائیل در ماه ژوئن ۲۰۲۰
پرتاب فضاپیمای اوفک-۱۶ اسرائیل در ماه ژوئن ۲۰۲۰ Copyright AP/Israel Ministry of Defense Spokesperson's Office
Copyright AP/Israel Ministry of Defense Spokesperson's Office
نگارش از یورونیوز فارسی با استفاده از  AFP
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته بنی گانتس وزیر دفاع اسرائیل، تصاویر ماهواره‌ای منتشر شده در روز سه‌شنبه، اولین عکس‌های ارسالی ماهواره جاسوسی (نظارتی) اوفک-۱۶ هستند که در ماه ژوئیه به فضا پرتاب شد.

آگهی

اسرائیل روز سه‌شنبه نخستین تصاویر ماهواره جاسوسی خود از سوریه را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه این تصاویر که با دقت بسیار بالا از سایت باستانی پالمیرا در شهر تدمر سوریه منتشر شده اند، نشانگر یک جنگ روانی میان اسرائیل از یک سو و دولت‌های سوریه و ایران به شما می‌روند.

اسرائیل در سال‌های جنگ داخلی سوریه صدها بار مواضع نیروهای نظامی ارتش عربی سوریه و شبه نظامیان وابسته به ایران را بمباران کرده است. در حالی که مقام‌های ارتش اسرائیل در سال‌های نخست جنگ مسئولیت حمله به نیروهای مسلح حامی دولت بشار اسد را برعهده نمی‌گرفتند، در دو سال گذشته تغییر رویه داده و هدف قراردادن این نظامیان و شبه نظامیان را دست‌کم در مواردی، می‌پذیرند.

وزارت دفاع اسرائیل عکس‌های ارسالی اوفک-۱۶ از سایت پالمیرا در مرکز سوریه را منتشر کرده است

به گفته بنی گانتس وزیر دفاع اسرائیل، تصاویر ماهواره‌ای منتشر شده در روز سه‌شنبه، اولین عکس‌های ارسالی ماهواره جاسوسی (نظارتی) اوفک-۱۶ هستند که در ماه ژوئیه به فضا پرتاب شد.

آقای گانتس که یکی از بخت‌های اصلی ریاست دولت اسرائیل پس از بنیامین نتانیاهو به شمار می‌رود روز سه‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای درباره کارآ بودن این ماهواره «شناسایی» گفت: «اسرائیل می‌دانید چگونه از خود در برابر با دشمنان دور و نزدیکش دفاع کند... این فنآوری برای دفاع از امنیت اسرائیل حیاتی است... میلیون‌ها شکّل برای دوربین‌های ویژه این ماهواره از سوی دولت و صنایع دفاعی هزینه شده است.»

اسرائیل می‌گوید ماهواره تجسسی اوفک-۱۶ فراتر از سوریه، می‌تواند برای شناسایی فعالیت‌های مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران هم به کار گرفته شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش نصرالله به حمله اسرائیل به لبنان: فعلا اظهار نظر نمی‌کنم

نخستین ماهواره نظامی کره‌جنوبی به فضا پرتاب شد

پنتاگون در توصیف اولین ماهواره نظامی ایران: دوربین وب‌کم غلتانی در فضاست