هواپیمای حامل منتقد «مسموم شده» پوتین در آلمان به زمین نشست

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
هواپیمای حامل الکسی ناوالنی
هواپیمای حامل الکسی ناوالنی   -   کپی رایت  AP Photo

هواپیمای حامل الکسی ناوالنی، منتقد سرشناس رئیس جمهوری روسیه که به گفته نزدیکانش «مسموم» شده است روز شنبه در برلین، پایتخت آلمان به زمین نشست و وی در بیمارستان بستری شد.

الکسی ناوالنی از روز پنجشنبه در کما به سر می برد و تاکنون در بیمارستانی در شهر امسک بستری شده بود. این منتقد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در حالی خاک این کشور را ترک کرد که روز جمعه تنش های زیادی بین نزدیکان وی و پزشکان روس بر سر انتقالش به آلمان روی داده بود.

پزشکان روس در ابتدا به دلیل شرایط جسمی «ناپایدار» با انتقال الکسی ناوالنی به آلمان مخالفت کرده بودند. در مقابل نزدیکان او ضمن تاکید بر «مسمومیت» وی بر انتقالش به آلمان اصرار داشتند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
الکسی ناوالنیAP Photo

لولیا ناوالنایا، همسر الکسی ناوالنی با انتشار عکسی از انتقال همسرش به داخل هواپیمای آلمانی از کسانی که به خروج او از روسیه کمک کردند تشکر کرد.

هواپیمای حامل الکسی ناوالنی که مجهز به امکانات پزشکی بود او را از امسک به برلین منتقل کرد.

پزشکان آلمانی روز جمعه ضمن معاینه الکسی ناوالنی، ۴۴ ساله اعلام کرده بودند که امکان انتقال او به آلمان وجود دارد.

در حالی که نزدیکان الکسی ناوالنی از «مسمومیت عمدی» او سخن می گویند، پزشکان روس تاکید کرده اند که هیچگونه سمی در خون و ادرار او نیافته اند. آنها از کاهش ناگهانی قند خون به عنوان دلیل احتمالی وخامت حال الکسی ناوالنی یاد کرده اند.

الکسی ناوالنی مخالف اصلی ولادیمیر پوتین در روسیه محسوب می شود. بسیاری از مخالفان کرملین طی سال های گذشته در داخل یا خارج روسیه مسموم شده اند.