Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نزدیکان ناوالنی: پزشکان روس مانع از انتقال منتقد پوتین به خارج می‌شوند

یکی از پزشکان بیمارستان امسک در روسیه
یکی از پزشکان بیمارستان امسک در روسیه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک فروند هواپیمای مجهز به امکانات پزشکی بامداد جمعه از آلمان به سوی منطقه سیبری در روسیه پرواز کرد تا الکسی ناوالنی را برای معالجه به خارج از این کشور منتقل کند.

آگهی

سخنگوی الکسی ناوالنی، از مخالفان سرشناس رئیس جمهوری روسیه روز جمعه اعلام کرد که پزشکان با انتقال او به خارج از کشور به دلیل شرایط جسمی «ناپایدار» مخالفت کرده‌اند.

این سخنان در حالی بیان می شود که یک فروند هواپیمای مجهز به امکانات پزشکی بامداد جمعه از آلمان به سوی منطقه سیبری در روسیه پرواز کرد تا الکسی ناوالنی را برای معالجه به خارج از این کشور منتقل کند. الکسی ناوالنی روز پنجشنبه به طور ناگهانی هوشیاری خود را از دست داد و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانی در شهر امسک بستری شد. نزدیکان این منتقد سرسخت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه بر این باور هستند که او به طور عمدی «مسموم» شده است.

کیرا نارمیش، سخنگوی الکسی ناوالنی که در بیمارستان امسک حضور دارد ضمن انتقاد از مخالفت پزشکان با انتقال او به خارج از روسیه اظهار داشت: «ممنوعیت انتقال الکسی تهدید مستقیم جان او است.»

به گفته سخنگوی الکسی ناوالنی تصمیم نزدیکان وی برای انتقالش به خارج از روسیه برای تحقق این امر کفایت نمی کند و پزشکان روس مانع از انتقال او می شوند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

نه تشخیصی داده شده و نه آزمایشی انجام شده است. جان الکسی در معرض خطر بزرگی است.
لئونید وولکوف
یکی از همکاران الکسی ناوالنی
AP Photo
الکسی ناوالنیAP Photo

لئونید وولکوف، یکی از همکاران نزدیک الکسی ناوالنی نیز اظهار داشت که عدم صدور اجازه انتقال وی به خارج از کشور تصمیمی «سیاسی» است. او پزشکان و مقامات روسیه را متهم کرد که در انتظار خروج مواد سمی از بدن الکسی ناوالنی هستند تا امکان شناسایی منشاء وخامت حال او وجود نداشته باشد. وی در صفحه توئیتر خود نوشت: «نه تشخیصی داده شده و نه آزمایشی انجام شده است. جان الکسی در معرض خطر بزرگی است.»

حال الکسی ناوالنی پس از برخاستن هواپیمای حامل او از شهر تومسک به مقصد مسکو رو به وخامت گذاشت. خلبان هواپیما به همین دلیل تصمیم گرفت که در امسک فرود اضطراری انجام دهد.

فرانسه و آلمان روز پنجشنبه ضمن ابراز نگرانی از وضعیت جسمی الکسی ناوالنی برای «کمک پزشکی» به او اعلام آمادگی کرده بودند. الکسی ناوالنی مهمترین منتقد ولادیمیر پوتین در داخل روسیه محسوب می شود. مطالب او درباره «فساد مالی» طبقه حاکم بر روسیه در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود.

الکسی ناوالنی پیش از این در روسیه هدف حمله فیزیکی قرار گرفته بود و نزدیکان او نیز اغلب از سوی دستگاه قضایی تحت تعقیب قرار می گیرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هواپیمای حامل منتقد «مسموم شده» پوتین در آلمان به زمین نشست

گروگانگیری داعش در روستوف؛ نیروهای ویژه روسیه در پی درگیری مرگبار زندانبانان را آزاد کردند

پوتین شرایط جدید روسیه را برای صلح با اوکراین اعلام کرد؛ کی‌یف پیشنهاد مسکو را رد کرد