Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رهبر مخالفان پوتین به کما رفت و کاخ کرملین برای او آرزوی سلامت کرد

الکسی ناوالنی
الکسی ناوالنی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

موضع کرملین در خصوص به کما رفتن سرسخت‌ترین دشمن داخلی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در حالی بیان شده که برخی از نزدیکان آقای ناوالنی معتقدند که او را به شکلی آگاهانه و عامدانه مسموم کرده‌اند.

آگهی

کاخ ریاست جمهوری روسیه در نخستین واکنش به انتشار خبر به کما رفتن الکسی ناوالنی، از رهبران سرشناس اپوزیسیون این کشور برای وی آرزوی «بهبودی سریع» کرد.

دمیتری پسکوف،‌ سخنگوی کرملین روز پنجشنبه در سخنانی به خبر بستری شدن الکسی ناوالنی در بخش مراقبت‌های ویژه بیماستانی در ناحیه سیبری واکنش نشان داد و برای او آرزوی سلامت کرد.

آقای ناوالنی که پیش‌تر بارها به دلیل اظهارنظر‌ها و مواضع مخالف خود با رویکرد کرملین به زندان افتاده و یا هدف حمله افراد ناشناس قرار گرفته هنگامی که با هواپیما از مسکو عازم تومسک بود دچار ناراحتی شدید شد و سپس در حالی که گفته می‌شود حالش وخیم بوده و به کما رفته به بیمارستان منتقل شده است.

سخنگوی کرملین در جریان کنفرانس خبری روز پنجشنبه خود به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص وضعیت مهم‌ترین مخالف دولت روسیه اینگونه پاسخ داد: «ما می‌دانیم که او در شرایط خوبی به سر نمی‌برد. همانند هر شهروند دیگر روسیه برای او سلامت و بهبودی سریع آرزو می‌کنیم.»

موضع کرملین در خصوص به کما رفتن سرسخت‌ترین دشمن داخلی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در حالی بیان شده که برخی از نزدیکان آقای ناوالنی معتقدند که او را به شکلی آگاهانه و عامدانه مسموم کرده‌اند.

این ظن همچنین از سوی سخنگوی الکسی ناوالنی مطرح شده است. خام یارمش، سخنگوی جدی‌ترین مخالف کرملین در سخنانی تصریح کرده که الکسی ناوالنی را پیش از پرواز در فرودگاه با ریختن سم در چای که وی سفارش داده بود به عمد مسموم کرده‌اند.

از سوی دیگر ویاچسلاو گیمادی،‌ مسئول امور حقوقی بنیادی که الکساندر ناوالنی برای کنشگری در مسیر مبارزه با فساد دایر کرده با انتشار پستی در توییتر تاکید کرده که وی را بدون شک به دلیل فعالیت‌ها و مواضع سیاسی مسموم کرده‌اند.

الکسی ناوالنی ژوئیه سال گذشته میلادی نیز هنگامی که دوران حبس کوتاهی را در زندان می‌گذراند دچار ناراحتی جسمانی شد و سپس مدعی شد که با یک ماده ناشناس شیمیایی او را مسموم کرده‌اند. مقامات روسیه در واکنش به این رویداد گفته بودند که در تحقیقات انجام شده هیچ ماه سمی یافت نشده و ناراحتی وی به احتمال زیاد ناشی از یک «واکنش آلرژیک» بوده‌ است.

به توئیتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پزشکان روسیه سرانجام با انتقال الکسی ناوالنی به آلمان موافقت کردند

آلکسی ناوالنی در مخالفت با پوتین نامزد انتخابات ریاست جمهوری روسیه شد

الکسی ناوالنی از زندان مسکو آزاد شد