Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

شیوع تب خوکی؛ کوچکترین و نادرترین خوک‌‌های وحشی جهان در هند قرنطینه شدند

شیوع تب خوکی آفریقایی در هند
شیوع تب خوکی آفریقایی در هند Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«هیچ واکسن و درمانی برای این بیماری ویروسی بسیار مسری وجود ندارد و تاکنون بیش از ۱۶ هزار خوک خانگی را کشته است.»

آگهی

گراز کوتوله که به‌عنوان کوچکترین و نادرترین خوک وحشی جهان شناخته می‌شود در شرایط قرنطینه ویروسی قرار گرفته است. البته این موضوع به خاطر شیوع ویروس کرونا نیست بلکه به خاطر شیوع تب خوکی آفریقایی در هند است.

پرادیپ گوگوی، یکی از مسئولان ایالت آسام هند گفت: «هیچ واکسن و درمانی برای این بیماری ویروسی بسیار مسری وجود ندارد و تاکنون بیش از ۱۶ هزار خوک خانگی را کشته است.»

تصور می‌شد که گرازهای کوتوله ۲۵ سانتی‌متری به دلیل از بین رفتن زیستگاه‌هایشان در دهه ۱۹۶۰ منقرض شده‌اند. اما در دهه‌های اخیر برنامه‌های پرورش گراز کوتوله و سایر اقدام‌های حفاظتی برای برگرداندن این گونه به طبیعت آغاز شده است.

هم اکنون نزدیک به ۳۰۰ گراز کوتوله در ایالت آسام هند زندگی می‌کنند اما دانشمندان این واهمه را دارند که بیماری تب خوکی آفریقایی جمعیت در معرض خطر این گونه را نابود کند.

پس از تایید مقامات هندی از شیوع تب خوکی در این کشور، مراکز پرورش این گونه حیوانی قرنطینه شدند و اقدام‌های احتیاطی دقیقی اتخاذ شد.

برنامه حفاظت از این گونه در معرض خطر از سوی هند با کمک یک موسسه بریتانیایی پیگیری می‌شود.

لیندا دیکسون که در حال تحقیق روی این ویروس در یک موسسه بریتانیایی است به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «این ویروس اغلب از طریق تماس مستقیم بین خوک‌ها، از طریق گوشت آلوده و مواد آلوده گسترش پیدا می‌کند و تولید واکسن برای آن دو یا سه سال زمان می‌برد.»

وی تاکید کرد که این ویروس تقریبا تمامی خوک‌های مبتلا به این ویروس را می‌کشد: «این ویروس می‌تواند تلفات سنگینی را در جمعیت خوک وحشی یا خوک خانگی ایجاد کند. این موضوع می‌تواند بسیار بد باشد.»

تب خوکی آفریقایی یکی از مهمترین بیماری‌های در خوک‌ها محسوب می‌شود و شناسایی این بیماری در یک کشور به طور معمول منجر به تعلیق صادرات گوشت خوک می‌شود. این بیماری خطری برای سلامتی انسان ندارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرگ ۵ مبتلا در اروپا؛ همه آنچه باید درباره تب طوطی دانست

ثبت نخستین مورد تب خوکی آفریقایی در آلمان

واژگونی یک کامیون حمل خوک در دالاس تگزاس