Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آمادگی ایران برای پرداخت غرامت به بستگان قربانیان هواپیمای اوکراینی

یکی از بستگان قربانیان هواپیمای سرنگون شده اوکراینی
یکی از بستگان قربانیان هواپیمای سرنگون شده اوکراینی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حال هر دو وزیر خارجه ابراز امیدواری کرده‌اند تا با تداوم مذاکرات میان مراجع ذی ربط و ذی صلاح دو کشور، پرونده سرنگونی هواپیمای خطوط هوایی اوکراین در ایران به صورت رضایت‌بخش حل و فصل شود.

آگهی

وزرای امور خارجه ایران و اوکراین در یک گفت‌وگوی تلفنی به بررسی سفر اخیر هیأت مذاکره کننده ایرانی به کی یف برای رسیدگی به چگونگی سرنگونی هواپیمای اوکراینی پرداختند.

هواپیمای خطوط هوایی اوکراین روز هشتم ژانویه ۲۰۲۰ برابر با هجدهم دی ماه ۱۳۹۸ با ۱۷۸ سرنشین پس از ترک فرودگاه امام خمینی در تهران هدف موشک پدافند هوایی سپاه پاسداران قرار گرفت و سرنگون شد.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در این گفت‌وگوی تلفنی بر آمادگی ایران برای پرداخت غرامت به خانواده و بستگان قربانیان این حادثه تأکید کرد.

دمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین نیز در این تماس تلفنی از آمادگی طرف اوکراینی برای سفر هیأت مذاکره کننده این کشور به تهران در مهر ماه برای ادامه مذاکرات خبر داد.

این در حالی است که وزیر امور خارجه اوکراین در اواخر ژوئیه با شرکت در یک نشست آنلاین با خبرنگاران تهدید کرده بود که اگر مذاکره با ایران شکست بخورد به دادگاه های بین‌المللی خواهند رفت. او در ادامه این اظهار نظر بر لزوم جبران خسارت تأکید کرده بود.

تأکید مقام های ایرانی بر خطای انسانی

مقام های ایرانی همواره بر «خطای انسانی» در ساقط کردن این هواپیما تأکید کرده‌اند.

حال هر دو وزیر خارجه ابراز امیدواری کرده‌اند تا با تداوم مذاکرات میان مراجع ذی ربط و ذی صلاح دو کشور، پرونده سرنگونی هواپیمای خطوط هوایی اوکراین در ایران به صورت رضایت‌بخش حل و فصل شود.

گفت و گوی تلفنی دو وزیر خارجه در حالی انجام شده است که جعبه‌های سیاه هواپیما به تازگی در فرانسه مورد بازخوانی قرار گرفته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرنگونی پرواز ۷۵۲؛ تاکید اوکراین بر اجرای «عدالت» در مذاکرات تهران

سازمان هواپیمایی کشوری: شبکه پدافند مجوز پرواز هواپیمای اوکراینی را صادر کرده بود

تنش آمریکا و متحدانش با تهران در نشست شورای امنیت؛ بیانیه قدرت‌های اروپایی علیه برنامه هسته‌ای ایران