آلمان ۱۰ مرد متهم به تجاوز گروهی به یک زن ۱۸ ساله را به زندان محکوم کرد

دادگاه متهمان به تجاوز گروهی
دادگاه متهمان به تجاوز گروهی Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تنها یک نفر از افراد متجاوز پاسپورت آلمانی دارد و در زمان جرم این افراد بین ۱۸ تا ۳۰ سال سن داشتند. هشت نفر از متهمان سوری هستند.

آگهی

ده نفر از ۱۱ مردی که متهم به تجاوز گروهی به یک زن در شهر فرایبورگ آلمان بودند در دادگاه به زندان محکوم شدند.

یک دادگاه منطقه‌ای آلمان روز پنجشنبه ۲۳ ژوئیه (۲ مرداد) حکم تا پنج سال و نیم زندان را به این مردان متهم به تجاوز گروهی به یک زن ۱۸ ساله، ابلاغ کرد.

طولانی‌ترین مجازات زندان از سوی دادگاه فرایبورگ به عامل اصلی این جرم ابلاغ شد در حالی که هفت مرد حکم زندان بین سه تا چهار سال گرفتند.

دو متهم دیگر به‌دلیل کمک نکردن به قربانی، به چهار و شش ماه حبس تعلیقی محکوم شدند. یک فرد دیگر نیز از حضور و دخالت در این تجاوز گروهی تبرئه شد.

این مردان در نزدیکی یک دیسکو به این زن به مدت دو ساعت تجاوز کردند. زن قربانی این تجاوز گروهی به خاطر مصرف الکل و قرص اکستازی در شرایط مناسبی قرار نداشت. متهمان در دادگاه ادعا کرده بودند که این رابطه با موافقت و رضایت زن انجام گرفته است.

تنها یک نفر از آن‌ها، پاسپورت آلمانی دارد و در زمان جرم این افراد بین ۱۸ تا ۳۰ سال سن داشتند. هشت نفر از متهمان سوری هستند. همین موضوع باعث شد تا پوپولیست‌های مخالف سیاست‌های مهاجرتی، استدلال‌های ضدمهاجرتی خود را پیش ببرند.

با این حال، ماتین هورن، شهردار فرایبورگ، پیش از صدور حکم، رفتار ساکنان این شهر را به دلیل عقلانیتی که به خرج دادند ستود. وی روز پنجشنبه به یک رسانه محلی گفت: «فکر می‌کنم فرایبورگ واکنش تحسین‌برانگیزی نشان داده است.»

وی از «اکثریت ساکنان فرایبورگ» که مقابل کسانیکه غیرآلمانی‌ها را هدف قرار داده بودند، واکنش نشان دادند تشکر کرد.

وی افزود: «این درست و مهم بود که فرایبورگ، به‌عنوان یک شهر جهانی در این رابطه موضع گرفت یعنی هم خواستار مجازات عاملان طبق قانون شد و همزمان اکثریت فاصله خود را از پوپولیست‌ها نشان دادند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاکستان برای متهمان پرونده تجاوز گروهی به یک زن فرانسوی حکم اعدام صادر کرد

گزارش سازمان ملل درباره کودکان سوری: تجاوز، بردگی جنسی و آموزش نظامی اجباری

پلیس هند ۴ مرد متهم به تجاوز به یک زن دامپزشک را کشت