Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

پاکستان برای متهمان پرونده تجاوز گروهی به یک زن فرانسوی حکم اعدام صادر کرد

 حکم اعدام برای دو مرد به‌خاطر تجاوز گروهی به یک زن فرانسوی
حکم اعدام برای دو مرد به‌خاطر تجاوز گروهی به یک زن فرانسوی Copyright CANVA PRO
Copyright CANVA PRO
نگارش از یورونیوز فارسی با استفاده از  خبرگزاری فرانسه
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این حمله و خواسته‌های بعد از آن در حمایت بهتر از زنان، دولت پاکستان را وادار به وضع قوانین جدید از جمله ایجاد دادگاه‌های ویژه برای تسریع در دادرسی‌های تجاوز جنسی و اخته‌سازی شیمیایی تجاوزگران سریالی کرد.

آگهی

دادگاهی در پاکستان دو مرد را به جرم تجاوز گروهی به یک زن فرانسوی-پاکستانی به اعدام محکوم کرد. شفقت حسین و عبید ملحی دو مردی هستند که به تجاوز گروهی، آدم ربایی، سرقت و تروریسم متهم شده بودند.

این زن در ماه سپتامبر گذشته در مقابل چشمان دو فرزندش در کنار بزرگراهی در نزدیکی شهر لاهور مورد حمله و تجاوز قرار گرفت. این اتفاق زمانی رخ داد که زن مجبور شد به خاطر تمام کردن بنزین خودرویش را کنار جاده متوقف کند.

این اتفاق، اعتراض‌هایی را در پاکستان در پی داشت اما پس از آنکه رئیس پلیس لاهور، این زن را به خاطر رانندگی در شب بدون همراه مرد سرزنش کرد خشم عمومی شدت گرفت.

وکیل این دو مرد متهم در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه تایید کرد که دادگاه برای موکلانش حکم اعدام صادر کرده است. متهمان قصد دارند نسبت به این حکم اعتراض کنند.

این حمله و خواسته‌های بعد از آن در حمایت بهتر از زنان، دولت پاکستان را وادار به وضع قوانین جدید از جمله ایجاد دادگاه‌های ویژه برای تسریع در دادرسی‌های تجاوز جنسی و اخته‌سازی شیمیایی تجاوزگران سریالی کرد.

اخته‌سازی شیمیایی افراد تجاوزگر شامل استفاده از داروهایی برای کاهش میل جنسی فرد است. این موضوع از سوی عمران خان، نخست وزیر پاکستان حمایت می‌شود اما کنشگران می‌گویند مشخص نیست که این موضوع چگونه به عنوان یک عامل بازدارنده عمل می‌کند.

قربانیان تجاوز در پاکستان معمولا از اعلام آن می‌ترسند و شکایت کیفری اغلب به‌طور جدی بررسی نمی‌شود.

زمانی که این تجاوز گروهی رخ داد، عمر شیخ، رئیس پلیس لاهور بارها قربانی را به دلیل رانندگی در شب بدون همراه مرد متهم کرد و گفت: «در جامعه پاکستان هیچ کسی اجازه نمی‌دهد خواهر یا دخترش تا دیر وقت بیرون باشد.»

وی با اشاره به ملیت فرانسوی زن گفته بود: «این زن احتمالا اشتباه کرده چراکه پاکستان به اندازه کشور زادگاهش امن نیست.»

این دو مرد علاوه بر اعدام به حبس ابد، جریمه نقدی و مصادره اموال نیز محکوم شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس آفریقای جنوبی تجاوز گروهی به زنان در این کشور را «شرم‌آور» خواند

آلمان ۱۰ مرد متهم به تجاوز گروهی به یک زن ۱۸ ساله را به زندان محکوم کرد

دادگاه قبرس یک شاکی پروندۀ تجاوز گروهی را به جرم فریب افکار عمومی محاکمه کرد