دادگاه عالی هند حکم اعدام پرونده تجاوز گروهی سال ۲۰۱۲ را تائید کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دادگاه عالی هند حکم اعدام پرونده تجاوز گروهی سال ۲۰۱۲ را تائید کرد

دادگاه عالی هند حکم اعدام سه مرد را در پرونده تجاوز سال ۲۰۱۲ دهلی نو تائید کرد.

تجاوز این سه مرد به یک دانشجوی پزشکی ۲۳ ساله که به کشته شدن وی انجامید، احساسات و خشم عمومی را در هند برانگیخت و باعث شد تا توجه‌ها به موضوع خشونت علیه زنان در این کشور جلب شود.

شش سال پس از این حادثه با وجود اعتراضات به موضوع خشونت جنسی علیه زنان، همچنان آمار تجاوز در این کشور بالا است و هر ساله موارد متعددی از تجاوز جنسی به مراجع قضایی و پلیس گزارش می‌شود.

به گفته فعالان اجتماعی، تنها در سال ۲۰۱۶ میلادی ۴ هزار گزارش تجاوز در شهرهای مختلف هند گزارش شده که نسبت به آمار دولت در سال ۲۰۱۲، ۶۰ درصد افزایش داشته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رویترز
دوربین خبرنگاران در مقبل دادگاه عالی هند در دهلی نو برای اعلام تصمیمی پرونده تجاوز گروهیرویترز

پدر و مادر این قربانی ۲۳ ساله که نام آنها بنابر قانون هند مخفی می‌ماند، پس از دادگاه به خبرنگاران گفتند: «جنایت علیه زنان همچنان ادامه دارد مگر آنگه مجرمان به چوبه دار سپرده شوند.»

سه متهم این پرونده در سال ۲۰۱۷ برای حکم دادگاه دهلی نو به دادگاه عالی هند درخواست تجدید ارائه کرده‌ و خواستار مجازاتی سبک‌تر شده بودند. این درخواست روز دوشنبه ۹ ژوئیه از سوی این مرجع قضایی رد و حکم دادگاه مبنی بر اعدام آنها تائید شد.

 در سال ۲۰۱۶ بیست و پنج درصد متهمان به تجاوز از سوی دادگاه‌های کیفری هند محکوم شدند. در همین سال نزدیک به ۱۳۳ هزار پرونده تجاوز در انتظار صدور حکم باقی مانده بود.

بیشتر بخوانید: