اردوغان: تا تحقق امنیت و آزادی در سوریه باقی خواهیم ماند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
رجب طیب اردوغان
رجب طیب اردوغان   -  کپی رایت  AP Photo

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز سه شنبه در سخنانی تاکید کرد که حضور نظامی آنکارا در سوریه تا زمان تحقق امنیت و آزادی در این کشور ادامه خواهد داشت.

رئیس جمهوری ترکیه این سخنان را در حالی ایراد کرده که نظامیان کشورش سال ۲۰۱۶ با هدف آنچه دور ساختن «نیروهای تروریستی» از مرزهای جنوبی خوانده شد عملیاتی نظامی در مناطقی از شمال سوریه آغاز کردند و بخش‌هایی از این کشور را به اشغال خود درآوردند.

خبرگزاری آناتولی با انتشار گزارشی در این خصوص به نقل از رجب طیب اردوغان نوشت: «مردم سوريه از هزار سال پیش تاکنون همسایه و برادر ما بوده‌اند. بنابراین تا تحقق آرامش، امنیت و آزادی در این کشور خواهیم ماند.»

آقای اردوغان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات قانونگذاری که روز یکشنبه در سوریه برگزار شد مشروعیت این انتخابات و نتیجه آنرا زیر سوال برد و تصریح کرد: «در برابر اینها باید صدای خود را به نفع مظلومان و قربانیان بلند کنیم.»

وی با تاکید کرد بر اینکه سوری‌ها تحت فشار و با زور در انتخابات شرکت کردند از «مدعیان دمکراسی در جهان» خواست تا به این انتخابات واکنش نشان دهند.

ترکیه که در پی پاکسازی مناطق شمال سوریه از نیروهای کرد موسوم به «یگان‌های مدافع خلق» است برای توقف درگیر‌ی‌ها در استان ادلب و جلوگیری از پیشروی ارتش سوریه در قلمرو شبه نظامیان مخالف دولت مرکزی، توافقی را با روسیه، یکی از حامیان اصلی بشار اسد در نبردهای داخلی این کشور امضا کرده است.

به توییتر یورونیوز بپیوندید