درگیری مسلحانه در سروآباد استان کردستان ایران دو کشته برجای گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
عکس آرشیوی از نیروهای یکی از احزاب کرد مخالف جمهوری اسلامی
عکس آرشیوی از نیروهای یکی از احزاب کرد مخالف جمهوری اسلامی   -   کپی رایت  SAFIN HAMED/AFP

در درگیری مسلحانه شب گذشته در نزدیکی یکی از روستاهای شهرستان سروآباد استان کردستان دو نفر کشته شدند.

این درگیری به نظر می‌رسد بین اعضای سپاه پاسداران و نیروهای یکی از احزاب مسلح کرد در شامگاه چهارشنبه ۱۵ ژوئیه (۲۵ تیر) در اطراف روستای بلبر منطقه اورامان از توابع سروآباد استان کردستان ایران رخ داده است.

چندین ساعت پس از گذشت این درگیری روابط عمومی قرارگاه حمزه سیدالشهدا نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای بدون اشاره به نام افراد گفت که یکی از کارکنان حوزه مقاومت بسیج به همراه یکی از کارکنان بخشداری در این درگیری کشته شدند.

این نهاد بدون بیان جزییات بیشتر می‌گوید که این افراد در حال کمک کردن به اهالی منطقه بودند. همچنین قرارگاه حمزه سیدالشهدا اعلام کرد که یک نفر نیز در این درگیری زخمی شده است.

این نهاد تاکید کرد که موضوع در دست پیگیری است و «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عوامل و مسببان این جنایت ناجوانمردانه را به سزای اعمال خود خواهد رساند.»

با این حال سایت هه‌نگاو(سازمان حقوق بشری هەنگاو) درگیری را بین نیروهای سپاه پاسداران و یکی از احزاب کردستانی مخالف عنوان کرده است با این حال این سایت نزدیک به کردهای مخالف جمهوری اسلامی اشاره‌ای به نام این حزب نکرده است.

این سایت کشته شده‌ها در این درگیری را جمال کریمی مسئول پایگاه بلبر و محمد کرمی عضو سپاه پاسداران معرفی کرده و گفته است که دو نیروی دیگر سپاه پاسداران از گروه شش نفره آن‌ها زخمی شده‌اند. این سایت می‌گوید طرف مقابل درگیری تلفاتی نداشته است.

در سال‌های اخیر درگیری بین نیروهای امنیتی ایران با گروه‌های مسلح مخالف جمهوری اسلامی از جمله حزب دموکرات کردستان ایران و حزب حیات آزاد کردستان معروف به پژاک افزایش یافته است.