Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

عقب‌نشینی دولت ترامپ؛ ممنوعیت صدور ویزای تحصیلی برای دوره‌های آنلاین لغو می‌شود

President Donald Trump
President Donald Trump Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت آمریکا اعلام کرد که تصمیم به لغو قانون پیشنهادی ممنوعیت صدور و تمدید روادید(ویزا) تحصیلی دانشجویانی گرفته که قرار است کلاس‌های سال تحصیلی آنها به صورت برخط(آنلاین) و مجازی برگزار شود.

آگهی

دولت آمریکا اعلام کرد در قانون پیشنهادی لغو و عدم تمدید روادید برای آن دسته از دانشجویان خارجی که تمامی کلاس‌هایشان بر خط (آنلاین) است، بازنگری کرده است.

اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده روز ۶ ژوئیه (۱۶ تیر) با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که وزارت امور خارجه آمریکا برای دانشجویانی که برنامه‌ها و کلاس‌های درسی آنها برای ترم پاییز کاملا به صورت آنلاین برگزار می‌شود، روادید ورود به ایالات متحده صادر نمی‌کند و روادید آن دسته از دانشجویانی که در خاک آمریکا حضور دارند نیز تمدید نخواهد شد و آنها ناگزیرند خاک این کشور را ترک کنند.

در واکنش به این تصمیم دولت دونالد ترامپ، دانشگاه‌های هاروارد و ام‌آی‌تی آمریکا از دولت این کشور شکایت کردند.

مطابق اعلام منشی دادگاه رسیدگی کننده به دعوی حقوقی دولت آمریکا و دو دانشگاه شاکی، دولت در جریان رسیدگی به این پرونده از موضع نخستین خود عقب‌نشینی کرده و اعلام کرده که دستورالعمل صادر شده در تاریخ ۶ ژوئیه را به زودی لغو خواهد کرد.

ائتلافی از دانشگاه‌های ۱۷ ایالت آمریکا به اضافه منطقه کلمبیا نیز روز دوشنبه با ارائه دادخواستی تصمیم اخیر دولت را «بی‌رحمانه، ناگهانی و غیرقانونی» خوانده بودند.

در این دادخواست تاکید شده بود که به دلیل وجود ضعف توزیع مناسب امکانات ارتباطی و اینترنت پرسرعت در سایر کشورها، تحصیل آنلاین برای بسیاری از دانشجویان خارجی وجود ندارد. همچنین اجرای این تصمیم دولت، دانشگاه‌ها را وادار خواهد کرد تا با تحمل هزینه‌های بالا برگزاری کلاس‌های حضوری را با نگرانی بسیار از تبعات آن برای سلامتی دانشجویان و اساتید، اجرایی کنند.

بدین ترتیب دولت ترامپ کمتر از ۱۰ روز پس از انتشار قانون جدید صدور ویزای دانشجویی تحت فشار دانشگاه‌های این کشور ناگزیر به عقب‌نشینی شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه در بحران کرونا برای دیدار عشّاق ازدواج‌نکرده مرزهایش را می‌گشاید

آلمان اعتبار ویزاهای شنگن منقضی شده را با اعطای اجازه کار ۳ ماه دیگر تمدید کرد

از ماموریت قناری تا کلاغ سیاه؛ به راه افتادن کارزار ارعاب در فضای مجازی علیه حامیان اسرائیل و فلسطین