صندوق نجات کودکان: ۱۰ میلیون کودک در معرض محرومیت دائمی از تحصیل هستند

کودک برزیلی با ماسک در مدرسه
کودک برزیلی با ماسک در مدرسه Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صندوق نجات کودکان هشدار داده است که تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا ممکن است ۹۰ تا ۱۱۷ میلیون کودک را به پایین‌تر از خط فقر سوق دهد؛ امری که می‌تواند این دانش‌آموزان را مجبور به کار کند یا منجر به ازدواج زودهنگام دختران شود.

آگهی

سازمان غیردولتی «صندوق نجات کودکان» (Save the Children) هشدار داد که حدود ۱۰ میلیون کودک به دنبال شیوع ویروس کرونا ممکن است دیگر هیچگاه به مدرسه باز نگردند.

بنا به اعلام این سازمان غیردولتی، فقیرترین کودکان جهان به دلیل شیوع بیماری همه‌گیر کووید۱۹ با وضعیتی «اضطراری» روبرو شده‌اند. تخمین زده می‌شود که یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دانش آموز در ماه آوریل (فروردین/اردیبهشت) برای جلوگیری از شیوع نوع جدید ویروس کرونا به مدرسه نرفتند. این رقم شامل تقریبا ۹۰ درصد کل جمعیت دانش آموزان جهان می‌شود.

سازمان بین‌المللی «صندوق نجات کودکان» در گزارش جدید خود نوشته است: «برای اولین بار در تاریخ بشر کل یک نسل از کودکان جهان با اخلال در روند آموزش خود روبرو شدند.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
بازی دانش‌آموزان در حیاط یکی از مدارس برزیلAP Photo

این سازمان خیریه هشدار داده است که تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا ممکن است ۹۰ تا ۱۱۷ میلیون کودک را به پایین‌تر از خط فقر سوق دهد؛ امری که می‌تواند این دانش آموزان را مجبور به کار کند یا منجر به ازدواج زودهنگام دختران شود.

«صندوق نجات کودکان» همزمان هشدار داده است که بحران کنونی احتمالا منجر به کسری ۷۷ میلیارد دلاری در بودجه آموزش و پرورش کشورهای کم درآمد یا با درآمد متوسط تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی خواهد شد.

این سازمان غیردولتی از دولت‌ها و کمک کنندگان مالی خواسته است که سرمایه‌گذاری در بخش آموزش و پرورش را افزایش دهند تا امکان بازگشت کودکان به مدرسه و همچنین آموزش از راه دور فراهم شود.

سازمان بین‌المللی «صندوق نجات کودکان» هشدار داده است که کودکان در ۱۲ کشور جهان بیش از بقیه کشورها در معرض محرومیت از تحصیل هستند. نیجر، مالی، چاد، لیبریا، افغانستان، گینه، موریتانی، یمن، نیجریه، پاکستان، سنگال و ساحل عاج کشورهایی هستند که وضعیت آموزش کودکان در آنها متزلزل تر از دیگر کشورها است.

بنا به اعلام «صندوق نجات کودکان» حدود ۲۵۸ میلیون کودک پیش از بحران همه‌گیری کووید۱۹ از تحصیل محروم بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان آریزونا با کمک رُبات‌ها

رباتهایی که دانشجویان ژاپنی را فارغ‌التحصیل کردند

سال تحصیلی افغانستان بدون حضور بیش از یک میلیون دختر آغاز شد