Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

یونسیف: دو میلیون کودک یمنی از تحصیل محروم هستند

کودکان یمنی
کودکان یمنی Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یونیسف در این گزارش تصریح می کند که سال گذشته کمک های مالی در اختیار بیش از ۱۲۷ هزار معلم و پرسنل آموزشی در یمن قرار داده تا آنها بواسطه عدم دریافت حقوق دو سال گذشته بتوانند بخشی از هزینه حمل و نقل و دیگر مخارج روزانه خود را بپردازند.

آگهی

صندوق کودکان ملل متحد، یونیسف در گزارشی از شرایط دشوار زندگی برای کودکان یمنی خبر داد و تصریح کرد که بیش از دو میلیون کودک در این کشور از تحصیل محروم هستند.

این گزارش که به مناسبت شروع سال تحصیلی در این کشور درگیر با جنگ منتشر شده، تاکید می کند: «در حال حاضر دو میلیون کودک یمنی از تحصیل در موسسات آموزشی محروم هستند. از این میان نزدیک به نیم میلیون کودک پس از شدت گرفتن مناقشات داخلی در سال ۲۰۱۵ از رفتن به مدرسه صرف نظر کرده اند.»

یونیسف در این گزارش می افزاید: «آموزش بیش از سه میلیون کودک دیگر در این کشور نیز با توجه به شرایط کنونی در معرض خطر قرار دارد زیرا حقوق معلمان از دو سال پیش تاکنون پرداخت نشده است.»

سارا بیسولو نیانتی، نماینده صندوق ملل متحد در یمن در این خصوص می گوید: «خشونت، آوارگی و حملات نظامی موانع اصلی کودکان برای رفتن به مدرسه است؛ به این مجموعه مشکلات اقتصادی را نیز باید اضافه کرد. بیش از دو سال است که حقوق معلمان پرداخت نشده و این مسئله بر کیفیت آموزش و نیز خطر تعطیل شدن مدارس تاثیر به سزایی می گذارد.»

بر اساس این گزارش مناقشه داخلی در یمن سیستم و تجهیزات آموزشی از پیش ضعیف این کشور را شکننده تر کرده است به نحوی که از هر پنج مدرسه و موسسه آموزشی تنها یک واحد آموزشی در حال حاضر قابل استفاده است.

نماینده یونیسف در یمن در ادامه یادآور می شود: «کودکان محروم از تحصیل با هر نوع خطر و معضل اجتماعی روبرو هستند، برخی از آنها مجبور می شوند که در نبردها شرکت کنند و یا به اجبار تن به کار دهند.»

یونیسف در این گزارش تصریح می کند که سال گذشته کمک های مالی در اختیار بیش از ۱۲۷ هزار معلم و پرسنل آموزشی در یمن قرار داده تا آنها بواسطه عدم دریافت حقوق دو سال گذشته بتوانند بخشی از هزینه حمل و نقل و دیگر مخارج روزانه خود را بپردازند.

در این گزارش تصریح شده است که بیش یکهزار و سیصد مدرسه از سال ۲۰۱۵ تاکنون با کمک های مالی یونیسف بازسازی شده و این نهاد همچنان خود را به تامین تجهیزات و لوازم آموزشی برای کودکان یمنی متعهد می داند.

به گزارش سازمان ملل متحد، مناقشه داخلی یمن که از سال ۲۰۱۵ با مداخله نظامی ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان سعودی وارد مرحله تازه ای شد تاکنون بیش از ده ها هزار کشته و بیش از سه میلیون آواره برجای گذاشته شده است.

دراین گزارش آمده است که بیش از بیست و چهار میلیون نفر یا به عبارتی حدود دو سوم جمعیت این کشور نیاز مبرم به کمک های بشردوستانه دارند و نزدیک به دو میلیون کودک زیر پنج سال یمنی نیز از سوء تغذیه حاد رنج می برند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل از موارد متعدد جنایات جنگی در یمن پرده برداشت

صلیب سرخ: در حمله ائتلاف به رهبری عربستان به زندانی در یمن بیش از ۱۰۰ نفر کشته شدند

عیدروس الزبیدی مستقر در عدنِ یمن: عملیات زمینی علیه حوثی‌ها لازم است