رباتهایی که دانشجویان ژاپنی را فارغ‌التحصیل کردند

رباتهایی که دانشجویان ژاپنی را فارغ‌التحصیل کردند
Copyright BBT
Copyright BBT
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برای این مراسم به ربات‌های نیومی لباس ویژهٔ فارغ‌التحصیلان را پوشاندند و دانشجویان نیز از طریق اپلیکیشن تماس ویدیوییِ زوم در برنامه شرکت کردند.

آگهی

همزمان با شیوع گستردهٔ ویروس کرونا در جهان، دانشگاهی در ژاپن مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویانش را به کمک ربات‌هایی که از راه دور کنترل می‌شدند برگزار کرد.

برگزارکنندگان مراسم فارغ‌التحصیلی دانشگاه «بیزینس بِرِیک‌ثرو»، به‌خاطر پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا، از دانشجویان خواستند تا به‌واسطهٔ تماس ویدئویی در این برنامه شرکت‌ کنند.

به این ترتیب یک رُبات که روی صورتش تبلتی نصب شده بود و ویدئوی زنده‌ای از صورت دانشجو را نشان می‌داد به جای وی در مراسم شرکت می‌کرد.

BBT

این برنامه به کمک ربات‌های شرکت نیومی (Newme) برگزار شد، این ربات‌ها قابل برنامه‌ریزی و کنترل از راه‌ دورند و می‌‌توان به آنها سروشکلی شخصی داد.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

برای این مراسم به ربات‌های نیومی لباس ویژهٔ فارغ‌التحصیلان را پوشاندند و دانشجویان نیز از طریق اپلیکیشن تماس ویدیوییِ زوم (zoom) در برنامه شرکت کردند.

BBT

از آنجاکه تعداد دانشجویان زیاد و تعداد روباتها محدود بود، اعطای مدارک به شکل نوبتی انجام شد و دو یا سه دانشجویی که توانسته بودند خود در مراسم حضور پیدا کنند ربات‌ها را برای باقی همکلاسی‌های خود کنترل می‌کردند تا آنها بتوانند طبق سنت تحصیلی مقابل رئیس دانشگاه قرار بگیرند و مدرک خود را دریافت کنند.

با انتشار روزافزون بیماری کووید-۱۹ در جهان که تاکنون بیش از یک میلیون نفر را مبتلا کرده، و مراکز آموزشی بسیاری را به تعطیلی کشانده است، دانش‌آموزان و دانشجویان کشورهای مختلف راه‌هایی برای بازآفرینی مراسم مختلف به‌شکل مجازی شده ابداع کرده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صندوق نجات کودکان: ۱۰ میلیون کودک در معرض محرومیت دائمی از تحصیل هستند

اظهارات شهردار ژاپنی درباره خرید زنان جنجالی شد

چرا بستن مدارس تأثیری در مهار کرونا ندارد؟ پژوهشگران پاسخ می‌‌دهند