حضور شاگردان پپ در لیگ قهرمانان؛ دادگاه حکمیت ورزش سیتیزن‌ها را بخشید

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
حضور شاگردان پپ در لیگ قهرمانان؛ دادگاه حکمیت ورزش سیتیزن‌ها را بخشید
کپی رایت  AFP

دادگاه حکمیت ورزش «فرجام خواهی سیتیزن‌ها» را پذیرفت و به این ترتیب شاگردان پپ گواردیولا فصل آینده نیز در لیگ قهرمانان بازی می کنند.

آبی پوشان منچسترسیتی، نایب قهرمان این فصل لیگ برتر باشگاه‌های انگلستان، پیش تر در ماه فوریه سال جاری میلادی از سوی فدراسیون فوتبال اروپا به اتهام سندسازی و عدم رعایت قوانین یوفا به مدت دوسال از شرکت در لیگ قهرمانان لیگ اروپا محروم شده بودند.

پس از آن شایعه جدایی پپ گواردیولا از این باشگاه قوت گرفت که حالا به نظرمی رسد گرانترین سرمربی جهان در مقام خود باقی بماند.

پس از افشاگری‌های موسوم به «فوتبال لیکس» از سوی روی پینتو، هکر پرتغالی، معلوم شد که منچسترسیتی یکی از بزرگترین باشگاه‌های جهان است که بسیاری از قوانین یوفا در جذب بازیکن را نقض می کند.

حضور در لیگ قهرمانان اروپا از آن جهت اهمیت دارد که باشگاه‌های راه یافته نسبت به سابقه حضور و عناوینشان بین ۳۰ تا ۱۱۰ میلیون یورو از یوفا دریافت می کنند که این مبلغ کمک بزرگی برای باشگاه است. در لیگ برتر انگلستان چهار تیم صدر جدول مستقیما به لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا می کنند.

سه هفته مانده به پایان فصل، قهرمانی لیورپول و نایب قهرمانی منچسترسیتی محرز شده است. چلسی و لسترسیتی و منچستریونایتد در کسب جایگاه سوم و چهارم با یکدیگر رقابت می کنند.

منچسترسیتی به جز محرومیت از سوی یوفا، به پرداخت ۳۰ میلیون یورو محکوم شده بود که این جریمه هم با کاهش به ۱۰ میلیون رسید.