رئيس‌جمهوری بولیوی چند روز پس از همتای برزیلی خود به کرونا مبتلا شد

جنینه آنی‌یس، رئيس‌جمهوری موقت بولیوی
جنینه آنی‌یس، رئيس‌جمهوری موقت بولیوی Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیش از این سه نفر از اعضای دولت بولیوی نیز اعلام کرده بودند که به بیماری «کووید ۱۹» مبتلا شده‌اند.

آگهی

جنینه آنی‌یس، رئيس جمهوری موقت بولیوی اعلام کرد که به بیماری «کووید ۱۹» مبتلا شده است.

نتیجه تست کرونای رئیس جمهوری موقت بولیوی در حالی مثبت اعلام می شود که چند روز پیش ژائیر بولسونارو، رئيس جمهوری برزیل نیز اعلام کرده بود که به این ویروس مبتلا شده است. رئیس جمهوری موقت بولیوی در صفحه توئیتر خود نوشت: «نتیجه آزمایش من برای "کووید ۱۹" مثبت بود. حالم خوب است و از قرنطینه کار خواهم کرد. همراه با یکدیگر پیش خواهیم رفت.»

جنینه آنی‌یس، ۵۳ ساله نامزد انتخابات ریاست جمهوری آینده بولیوی شده که قرار است روز شش سپتامبر (۱۶ شهریور) برگزار شود. پیش از این سه نفر از اعضای دولت بولیوی نیز اعلام کرده بودند که به بیماری «کووید ۱۹» مبتلا شده اند. جنینه آنی‌یس پس از استعفای اوو مورالس، رئیس جمهوری چپگرای بولیوی در ماه نوامبر سال گذشته (آبان/آذر) قدرت را در این کشور به دست گرفت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تاکنون نزدیک به ۴۳ هزار نفر از بیماران مبتلا به ویروس جدید کرونا در بولیوی شناسایی شده اند. از این تعداد ۱۵۷۷ جان خود را از دست داده اند.

دیوسدادو کابیو، رئيس مجلس موسسان ونزوئلا که دومین فرد قدرتمند در حزب حاکم این کشور محسوب می شود نیز روز چهارشنبه اعلام کرد که به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده است. شمار مبتلایان به بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در میان سیاستمداران ارشد کشورهای آمریکای جنوبی در حالی افزایش یافته که این منطقه طی هفته های گذشته به یکی از کانون های اصلی شیوع ویروس جدید کرونا تبدیل شده است.

برزیل تاکنون بیشترین خسارت جانی را از شیوع «کووید ۱۹» در آمریکای جنوبی دیده است. تعداد قربانیان نوع جدید ویروس کرونا در این کشور به مرز ۷۰ هزار نفر رسیده است. از سوی دیگر سازمان پزشکان بدون مرز هشدار داده که وضعیت شیوع ویروس جدید کرونا در سان سالوادور، پایتخت السالوادور به «مرحله ای بحرانی» رسیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیروزی احتمالی نامزد سوسیالیست‌ها در انتخابات ریاست جمهوری بولیوی

بازگشت کرونا به استرالیا؛ ملبورن دوباره قرنطینه شد

انتصاب اولین سفیر بولیوی در آمریکا پس از ۱۱ سال توسط رئیس‌جمهور موقت راستگرا