تمرین رقص با کفش‌های سوراخ؛ جوان نیجریه‌ای در یک منطقه فقیر نشین باله تدریس می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تمرین رقص با کفش‌های سوراخ؛ جوان نیجریه‌ای در یک منطقه فقیر نشین باله تدریس می‌کند
Copyright  BENSON IBEABUCHI/AFP or licensors

دانیل آژالا، رقصنده خودآموز اهل نیجریه هر هفته در استودیوی کوچکی که به راه انداخته به ده‌ها کودک ساکن در منطقه فقیر نشینی در شهر لاگوس باله می‌آموزد.

دانیل این مدرسه رقص کوچک را با بودجه شخصی خود راه‌اندازی کرده است. هم اکنون ۱۲ دانش‌آموز ۶ تا ۱۵ ساله در این مدرسه رقص مشغول آموختن باله هستند.

«ابتدا می‌گفتند باله که رقص مسیحی نیست»

او می‌گوید: «سال‌هاست که درباره باله می‌خوانم و می‌آموزم. به نظرم باله رقصی مخصوص آدم‌های پولدار و طبقه بالای جامعه است. تصمیم گرفتم این رقص زیبا را اینجا با بچه‌هایی که در مناطق فقیرنشین شهر زندگی می‌کنند، تمرین کنیم. وقتی رقص را شروع کردیم برخی افراد اینجا که کمی هم مذهبی بودند گفتند اینها دارند چه کار می‌کنند؟ می‌گفتند اینکه رقص مسیحی نیست. اما من برایشان توضیح دادم که رقص باله هنری مبتنی بر هماهنگی و زیبایی است و رقص بدی نیست.»

تمرین رقص باله با کفش‌های سوراخ

خانواده بچه‌هایی که حالا ساعاتی از روز در این مدرسه باله می‌آموزند از پیشرفت بچه‌ها خرسندند. بچه‌هایی بزرگتر نیز آرزو دارند بتوانند در بزرگسالی رقص باله را به دیگر بچه‌های این منطقه بیاموزند.

دوربین خبرنگار روی کفش های باله این کودکان مکث می‌کند، کفش‌های مندرس و سوراخ و پسرکی که در مقابل مغازه‌ خواروبارفروشی مادرش مشغول تمرین رقص باله است.