آمار کرونا در ایران؛ ۱۴۸ مورد فوتی جدید و ۱۸ استان در وضعیت هشدار

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
آمار کرونا در ایران؛ ۱۴۸ مورد فوتی جدید و ۱۸ استان در وضعیت هشدار
کپی رایت  AP Photo

آمار قربانیان روزانه کووید۱۹ در ایران حاکی از ثبت ۱۴۸ مورد فوتی جدید در ۲۴ ساعت گذشته است. طی همین مدت دو هزار و ۴۴۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ نیز در ایران شناسایی شده‌اند که یک هزار و ۱۴۸ تن از آنها بستری شدند.

دکتر لاری، سخنگوی وزارت بهداشت در این خصوص گفت: «مجموع جانباختگان این بیماری به ۱۱ هزار و ۴۰۸ نفر و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور نیز به ۲۳۷ هزار و ۸۷۸ نفر رسیده است.»

بنابر اعلام این مقام وزارت بهداشت استان‌های خوزستان، آذربایجان‌های غربی و شرقی، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و ایلام در وضعیت قرمز قرار دارند و استان‌های تهران، فارس، اصفهان، مازندران، همدان، زنجان، سیستان و بلوچستان، البرز و لرستان نیز در وضعیت هشدار هستند.

پیش‌تر مسعود مردانی، عضو کمیته کشوری کرونا در روز شنبه ضمن هشدار درباره احتمال تشدید اپیدمی کرونا در ایران در فصل پاییز و خطرات جدی همزمانی آن با آنفولانزای فصلی، از ابتلای ۱۸ میلیون ایرانی به کووید۱۹ خبر داه بود.

بنا بر گزارش ایسنا، آقای مردانی با اشاره به انجام تست‌های سرولوژی یا تست آنتی بادی در کشور برای تشخیص کووید۱۹ گفت: «برای آگاهی از درصد ابتلای افراد یک منطقه به کرونا، از این تست استفاده می‌شود که در همین راستا در ایران نیز این تست به صورت رندوم انجام شده و متوجه شدیم که تا الان ۱۸ میلیون ایرانی یعنی حدود ۲۰ درصد جمعیت کشور به این بیماری مبتلا شده‌اند.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید