کره‌جنوبی خواستار دیدار ترامپ و کیم پیش از انتخابات آمریکا شد

رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی
رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس‌جمهوری کره جنوبی می‌گوید: «موضوعات برنامه هسته‌ای و تحریم‌ها باید در نهایت از راه گفتگوی آمریکا و کره شمالی حل شود.»

آگهی

مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی می گوید رهبران آمریکا و کره شمالی باید پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده با یکدیگر دیدار کنند.

این سخنان رئیس جمهوری کره جنوبی در جریان تماس ویدئویی با شارل میشل، رئيس شورای اتحادیه اروپا بیان شد. مون جائه این تاکید کرد که برگزاری نشست دیگری بین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی می تواند به خروج مذاکرات دو کشور از بن بست کمک کند.

رئیس جمهوری کره جنوبی گفت: «موضوعات برنامه هسته ای و تحریم ها باید در نهایت از راه گفتگوی آمریکا و کره شمالی حل شود.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
آخرین دیدار رهبران آمریکا و کره‌شمالیAP Photo

یکی از مقامات کره جنوبی گفته است که مون جائه این نظرات خود را به مقامات آمریکا اطلاع داده و واشنگتن در تلاش است تا مذاکرات با پیونگ یانگ را از سر بگیرد.

دونالد ترامپ سال ۲۰۱۸ برای اولین بار در سنگاپور با کیم جونگ اون دیدار کرد. دومین نشست رهبران آمریکا و کره شمالی در ویتنام اما با شکست روبرو شد. با این حال آنها سال گذشته در منطقه غیرنظامی در مرز دو کره ضمن دیدار با یکدیگر بر لزوم از سرگیری مذاکرات تاکید کردند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است روز سوم نوامبر (۱۳ آبان) برگزار شود. استیفن بیگن، معاون وزیر خارجه آمریکا پیش از این گفته بود که واشنگتن و پیونگ یانگ هنوز برای گفتگو و دستیابی به پیشرفت در مذاکرات زمان دارند.

او با این حال تاکید کرده بود که دیدار حضوری دونالد ترامپ و کیم جونگ اون پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به علت شیوع ویروس جدید کرونا دشوار خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خواهر قدرتمند رهبر کره شمالی کیست و چه در سر دارد؟

پاسخ سئول به تهدید خواهر رهبر کره شمالی: به توافقات دو کشور احترام بگذارید

رئیس‌جمهوری کره جنوبی خواستار تشدید تلاش‌ها برای اتحاد دو کره شد