Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مرکل: اجلاس آتی رهبران اروپا شکست نمی‌خورد چون «ما» هستیم

AP Photo
AP Photo Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رهبران آلمان و فرانسه ابراز امیدواری کردند بر سر اختلافات بودجه‌ای سالهای آینده اتحادیه اروپا در نشست آتی رهبران اروپایی به توافق برسند.

آگهی

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز دوشنبه ۲۹ ژوئن (۹ تیر) ابراز امیدواری کرد کشورهای اروپایی در اجلاس ماه آینده خود بتوانند بر اختلافات خود بر سر بودجه این اتحادیه غلبه کنند.

اشاره خانم مرکل به اختلافات کشورهای عضو بر سر بودجه بیش از یک تریلیون یورویی سالهای آتی اتحادیه اروپا و همچنین صنوق بازیابی است که قرار است در اجلاس ماه آینده رهبران اتحادیه مورد بحث قرار گیرد. مرکل در نشست خبری مشترک خود با رئيس جمهوری فرانسه، امانوئل ماکرون همچنین با اشاره به این که «مذاکرات بی‌شماری» باقی‌ مانده است افزود: «ما همچنان امیدواریم که بتوانیم به راه‌حلی دست پیدا کنیم؛ حتی اگر مسیری طولانی در پیش باشد.»

رهبران اتحادیه اروپا در اوایل ماه جاری میلادی توافق کردند اقدامات فوری برای کمک و نجات اقتصادهایی که در اروپا در اثر ویروس کرونا آسیب دیده‌اند، صورت پذیرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از جمله این اقدامات می‌توان به اجرای پیشنهادات کمیسیون اروپا در خصوص اعطای وام ۵۰۰ میلیارد یورویی به صندوق بازیابی در جهت کمک به اقتصاد کشورهایی چون ایتالیا و اسپانیا که لطمات جدی از بیماری کووید ۱۹ دیده‌اند اشاره کرد. بعد از جان باختن بیش از یکصد هزار نفر در اثر ویروس کرونا در قاره سبز، اتحادیه اروپا به دنبال آن است بعد از ماه‌ها مشاجره، بالاخره همبستگی قاره‌ای را به نمایش بگذارد.

در این نشست خبری همچنین رئيس جمهوری فرانسه، تصریح کرد پاریس موافق اعطای ۵۰۰ میلیارد یورو کمک مالی به کشورهایی است که اقتصاد آنها در اثر شیوع ویروس کرونا لطمات سخت و جدی را متحمل شده‌اند.

ماکرون در ادامه افزود: «من و صدر اعظم بر این موضوع توافق داریم که این اولویت مطلق اروپا است.»

مرکل که بتدا پیشنهاد ماکرون برای اعطای اعتبار برای صندوق بازیابی را رد کرده بود، بعد از جدی‌تر شدن بحران ویروس کرونا و اثرات مخرب آن بر اقتصادهای اروپایی، حالا مواضعی نزدیک‌تر به فرانسه اتخاذ کرده است.

خانم مرکل همچنین در پایان این نشست تاکید کرد: «اجلاس ماه آتی رهبران اروپایی شکست نخواهد خورد، چرا که ما آنجا هستیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درخواست مرکل برای توافق سریع اروپا بر سر طرح احیای ۷۵۰ میلیارد یورویی

ماکرون محدودیت‌های وضع شده برای مقابله با کرونا در فرانسه را کاهش داد

توافق «اصولی» برای آغاز مذاکرات پیوستن اوکراین و مولداوی به اتحادیه اروپا؛ آیا مجارستان مانع می‌شود؟