Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ماکرون محدودیت‌های وضع شده برای مقابله با کرونا در فرانسه را کاهش داد

AP Photo
AP Photo Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیام تلویزیونی یکشنبه شب امانوئل ماکرون چهارمین سخنرانی او خطاب به مردم کشورش از زمان آغاز شیوع ویروس جدید کرونا بود. به گزارش رسانه‌های فرانسه دستکم ۲۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر یکشنبه شب پیام رئیس جمهوری این کشور را مستقیما از شبکه‌های تلویزیونی مختلف دنبال کردند.

آگهی

امانوئل ماکرون، رئيس جمهوری فرانسه یکشنبه شب ضمن اعلام لغو برخی از محدودیت های اعمال شده برای جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا بر لزوم پرهیز از شرکت در تجمعات در این کشور تاکید کرد.

به گفته رئیس جمهوری فرانسه کل مناطق این کشور به استثنای ناحیه گویان در آمریکای جنوبی و مجمع الجزایر مایوت در اقیانوس هند از نظر شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در وضعیت سبز قرار دارد. به این ترتیب فعالیت مدارس به استثنای دبیرستان ها از روز ۲۲ ژوئن (دوم تیر) به حالت عادی باز می گردد و حضور دانش آموزان در کلاس های درس «اجباری» خواهد بود. 

تمامی کافه ها و رستوران های فرانسه نیز از روز دوشنبه بازگشایی می شوند. کافه ها و رستوران های اکثر مناطق فرانسه به استثنای پاریس و مناطق اطراف پیش از این بازگشایی شده بودند.

پیام تلویزیونی یکشنبه شب امانوئل ماکرون چهارمین سخنرانی او خطاب به مردم کشورش از زمان آغاز شیوع ویروس جدید کرونا بود. به گزارش رسانه های فرانسه دستکم ۲۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر یکشنبه شب پیام رئیس جمهوری این کشور را مستقیما از شبکه های تلویزیونی مختلف دنبال کردند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
سخنرانی یکشنبه شب رئیس‌جمهوری فرانسهAP Photo

امانوئل ماکرون در سخنانش از دستیابی به «اولین پیروزی» در مقابل نوع جدید ویروس کرونا ابراز خرسندی کرد. وی با این حال تاکید کرد که محدودیت ها برای برگزاری تجمع ها همچنان پابرجا خواهد بود. او از شهروندان فرانسوی خواست که تا حد ممکن از شرکت در تجمع ها خودداری کنند. 

رئیس جمهوری فرانسه تاکید کرد که دور دوم انتخابات شورای های شهر و روستا در این کشور روز ۲۸ ژوئن (هشتم تیر) برگزار خواهد شد. 

امانوئل ماکرون همچنین افزود که از روز دوشنبه مرزهای فرانسه با دیگر کشورهای اتحادیه اروپا بازگشایی می‌شود و مرزها با کشورهای خارج از حوزه شنگن از ابتدای ماه آینده میلادی (ژوئيه) در صورتی که وضعیت شیوع ویروس جدید کرونا در آن کشور کنترل شده باشد، باز خواهد شد.

رئیس جمهوری فرانسه که از کاخ الیزه برای شهروندان فرانسوی سخنرانی می‌کرد همچنین از لزوم «کار بیشتر و افزایش تولید» در این کشور برای مقابله با تبعات اقتصادی بحران شیوع بیماری «کووید ۱۹» سخن گفت. 

او در بخش دیگری از سخنانش ضمن تاکید بر مقابله با «نژادپرستی، یهودی ستیزی و تبعیض» وعده داد که تصمیم های جدیدی را برای دسترسی شهروندان به «فرصت برابر» اتخاذ خواهد کرد. امانوئل ماکرون همچنین از لزوم حمایت مسئولان و شهروندان فرانسوی از ماموران پلیس و ژاندارمری سخن گفت. در بسیاری از شهرهای فرانسه در روزهای اخیر تجمعاتی علیه «برخوردهای خشن» و «نژادپرستانه» نیروهای پلیس برگزار شده بود. 

در مقابل گروهی از کارکنان پلیس نیز در اعتراض به محدودیت هایی که کریستوف کستنر، وزیر کشور فرانسه برای ماموران پلیس هنگام انجام وظیفه در نظر گرفته است تظاهرات کردند. 

امانوئل ماکرون یکشنبه شب تاکید کرد که جمهوری فرانسه «هیچ نام یا اثری» را از تاریخ خود حذف نخواهد کرد. شرکت کنندگان در تظاهرات علیه نژادپرستی در فرانسه خواستار حذف برخی از بناهای یادبود دوران استعمار و برده داری شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مرکل: اجلاس آتی رهبران اروپا شکست نمی‌خورد چون «ما» هستیم

«بکُشش»؛ چه کسی هدف دستور پیامکی نخست وزیر فرانسه بود؟

دیدار ماکرون از یک مدرسهٔ ابتدایی در آستانهٔ سبکتر شدن قرنطینه سراسری