شمار مبتلایان ویروس کرونا در هند از ۵۰۰ هزار نفر گذشت

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
Ajit Solanki
Ajit Solanki   -   کپی رایت  AP Photo

دولت هند اعلام کرد که تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است. به این ترتیب با احتساب آمار جدید، شمار کل مبتلایان به کووید۱۹ در هند تا بامداد شنبه به بیش از ۵۰۹ هزار نفر رسید.

تا کنون بیش از ۱۵ هزار و ۶۰۰ نفر نیز در این کشور در اثر ابتلا به این بیماری جان باخته‌اند.

هند هم اکنون در جدول جهانی رده‌بندی کشورهای درگیر با بحران کرونا، پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل و روسیه رتبۀ چهارم را دارد و بنا بر اعلام دهلی نو، میزان آلودگی در شهرهای بزرگ هند از جمله پایتخت، بطور قابل توجهی رو به افزایش است.

ایالات متحده آمریکا با بیش از ۲ میلیون و ۵۵۲ هزار مبتلا و بیش از ۱۲۷ هزار قربانی در صدر این جدول قرار دارد.

پیش‌بینی آن دسته از کارشناسان بهداشت که به دولت هند مشاوره می‌دهند، آن است که طی روزهای پیش‌رو بر شمار مبتلایان به این ویروس بطور قابل توجهی اضافه شود. بر این اساس آنها به دولت فدرال توصیه کرده‌اند که تلاش برای کاهش مرگ و میر ناشی از این بیماری را در اولویت کاری خود قرار دهد.

یک گروه مطالعات کووید۱۹ به سرپرستی بهرامار موخرجه، استاد بیولوژی دانشگاه میشیگان پیش‌بینی کرده است که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در هند تا ۱۵ ژوئیه (۲۵ تیر) به حدود ۷۷۰ هزار تا ۹۲۵ هزار بیمار برسد.

پیش‌بینی‌ها مبنی بر گسترش سطح عفونت‌های این ویروس در هند، دولت مرکزی را بر آن داشته تا در برخی از شهرهای بزرگ از جمله دهلی نو، بیمارستان‌های موقتی را هر کدام با هزار تخت خواب برای قرنطینه و درمان مبتلایان دایر کند.

هند برای راه‌اندازی این بیمارستان‌ها، ارتش را به خدمت گرفته و استفاده از تیم‌های پزشکی ارتش را نیز برای درمان بیماران کووید۱۹ در سراسر کشور آغاز کرده است.