Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

وقتی ۱.۹ میلیارد یورو از حساب‌های «وایر کارت» مفقود شد

شرکت «وایر کارت»
شرکت «وایر کارت» Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ارزش سهام «وایر کارت» در بورس فرانکفورت روز دوشنبه همزمان با افزایش نگرانی سهامداران از مفقود شدن یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون یورو از حساب‌های این شرکت ۴۴.۹ درصد سقوط کرد.

آگهی

شرکت خدمات مالی «وایر کارت» در آلمان روز دوشنبه اعلام کرد که به احتمال زیاد مبلغ یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون یورو که از حساب های این شرکت مفقود شده است دیگر وجود ندارد.

مارکوس براون، مدیر عامل «وایر کارت» روز جمعه یک روز پس از آنکه گروهی از حسابرسان ها اعلام کردند که بیش از یک میلیارد یورو از حساب های این شرکت مفقود شده است از سمت خود استعفاء داده بود. پیش از این گمان می رفت که مبلغ مفقودشده در حساب های تضمینی دو بانک فیلیپینی است اما این دو بانک روز یکشنبه اعلام کردند که تراکنشی با «وایر کارت» انجام نداده اند.

در بیانیه روز دوشنبه شرکت «وایر کارت» آمده است: «ارزیابی هیات مدیره "وایر کارت" پس از بررسی های بیشتر این است که به احتمال زیاد تراز یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون یورویی در حساب اعتباری بانک وجود ندارد.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

«وایر کارت» در گذشته یکی از شرکت های موفق در بخش فناوری مالی محسوب می شد و وارد بازارهای آسیا و آمریکای شمالی نیز شده بود. با این حال روزنامه «فایننشال تایمز» در ماه فوریه ۲۰۱۹ (بهمن/اسفند ۱۳۹۷) گزارش داده بود که در جریان حسابرسی فعالیت های این شرکت در آسیا تخلفاتی مشاهده شده است. شرکت «وایر کارت» در آن زمان این گزارش را رد کرده بود.

ارزش سهام «وایر کارت» در بورس فرانکفورت روز دوشنبه همزمان با افزایش نگرانی سهامداران از مفقود شدن یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون یورو از حساب های این شرکت ۴۴.۹ درصد سقوط کرد.

AP Photo
بورس فرانکفورتAP Photo

از سوی دیگر موسسه اعتبارسنجی مودیز روز دوشنبه رتبه اعتباری «وایر کارت» را کاهش داد. موسسه مودیز «اطلاعات ناکافی و نامناسب» در مورد وضعیت «وایر کارت» را دلیل کاهش رتبه اعتباری آن عنوان کرد.

در مقابل «وایر کارت» اعلام کرده است که به «گفتگوهای سازنده» با بانک ها و موسسه های مالی ادامه می دهد و در حال ارزیابی گزینه های موجود برای دستیابی به «راهبرد مالی پایدار» برای این شرکت است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بزرگترین رسوایی مالی آلمان؛ وایرکارت چگونه از فیلترها و ذر‌ه‌بین‌ها گذشت؟

اختصاص بسته مالی ۹ میلیارد یورویی دولت آلمان برای نجات لوفتهانزا

رسوایی استفاده از اموال دولتی؛ رئیس پارلمان لهستان استعفا می‌دهد