Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اختصاص بسته مالی ۹ میلیارد یورویی دولت آلمان برای نجات لوفتهانزا

German Lufthansa planes sit parked in a line at the airport in Munich
German Lufthansa planes sit parked in a line at the airport in Munich Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

توافق اولیه میان دولت آلمان و شرکت هواپیمایی لوفتهانزا برای اجرای بسته حمایت مالی ۹ میلیارد یورویی دولت از این شرکت، حاصل شد.

آگهی

توافق اولیه میان دولت آلمان و شرکت هواپیمایی لوفتهانزا برای اجرای بسته حمایت مالی ۹ میلیارد یورویی دولت از این شرکت، حاصل شد.

خبرگزاری آلمان(DPA) روز دوشنبه خبر داد كه دولت آلمان و لوفتهانزا در مورد بسته حمایت مالی از این شرکت هواپیمایی به توافق رسیده‌اند. با وجود سکوت شرکت لوفتهانزا در این خصوص، سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان گفت که مذاکرات دو طرف به مرحله نهایی خود رسیده است. 

پیشتر بلومبرگ به نقل از یک منبع آگاه مدعی شده بود که کمیته مدیریت صندوق ثبات اقتصادی آلمان با هدف تصمیم‌گیری در مورد تخصیص کمک ۹ میلیارد یورویی به لوفتهانزا برگزار خواهد کرد؛ نشستی که برگزاری آن طی روزهای گذشته بارها به تاخیر افتاده بود. 

در همین حال، یک مقام نزدیک به دفتر صدراعظم آلمان تایید کرده که خانم مرکل اخیرا دستور اعلام رسمی پیشنهاد دولت به شرکت لوفتهانزا را صادر کرده ولی چون مذاکرات در خصوص این پیشنهاد به طور محرمانه میان دولت آلمان، کمیسیون اروپا و نمایندگان لوفتهانزا در جریان بوده، خبری در خصوص جزئیات آن منتشر نشده است. 

با توجه به تاثیر اجرای این بسته حمایتی در میزان سهم دولت آلمان در این شرکت و نیز تعیین دوره سه ساله برای بازپرداخت کمک‌های مالی، لوفتهانزا برای اعلام نظر نیازمند جلب نظر هیات مدیره و سهامداران خود است. پیشتر این شرکت با پیشنهاد افزایش سهم دولت مخالفت کرده بود و تاکید کرده بود که سالانه تنها ۱ میلیارد یورو از کمک دریافتی خود را می‌تواند عودت دهد. 

با این حال خبرگزاری فرانسه به نقل از یک مقام آگاه تایید کرد که لوفتهانزا موافقت اولیه خود را با بسته کمک مالی ۹ میلیارد یورویی دولت آنها که در اجرا به افزایش سهام این دولت در این شرکت منجر خواهد شد، اعلام کرده است. 

البته دستورالعمل اتحادیه اروپا برای کمک‌های دولت‌ها با هدف کاهش آسیب‌های اقتصادی شیوع کرونا ویروس تاکید دارد که افزایش سهام دولتی در کشورهای عضو باید ظرف شش سال به حالت پیشین خود بازگردد.

لوفتهانزا در سراسر جهان نزدیک به ۱۴۰ هزار پرسنل دارد که در حال حاضر ۶۰ درصد آنها در دوره بیکاری موقت به سر می‌برند. با زمین‌گیر شدن حدود ۹۰ درصد پروازهای این شرکت به دلیل شیوع ویروس کرونا ارزش جاری آن در بورس آلمان ۴ میلیارد دلار افت کرده است. 

بیشتر خطوط هوایی اروپا برای نجات از ورشکستگی از دولت‌ها درخواست کمک کرده‌اند. در این میان فرانسه اعلام کرده که ۷ میلیارد یورو به شرکت ایرفرانس کمک خواهد کرد. 

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خلبانان «بریتیش ایرویز» با پذیرش کاهش دستمزد مانع از اخراج بیشتر همکارانشان شدند

وقتی ۱.۹ میلیارد یورو از حساب‌های «وایر کارت» مفقود شد

اعتصاب‌های گسترده در آلمان در پروازها و حرکت قطارها اختلال ایجاد کرد