Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترکیه مواضع نیروهای پ.ک.ک در خاک عراق را بمباران کرد

جنگنده ترکیه
جنگنده ترکیه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مواضع نیروهای پ.ک.ک در شمال عراق و نیز در مناطقی از جنوب شرق ترکیه به طور معمول هر از چند گاهی هدف حملات هوایی آنکارا قرار می‌گیرد.

آگهی

ارتش ترکیه یکشنبه شب مواضع نیروهای حزب کارگران کردستان، پ.ک.ک را در شمال عراق هدف حملات هوایی قرار داد.

وزارت دفاع ترکیه با اعلام این خبر تصریح کرد که بمباران چندین پایگاه متعلق به نیروهای کرد در چارچوب عملیات «پنجه عقاب» صورت گرفته است.

در حساب توییتری وزارت دفاع ترکیه پستی در همین ارتباط منتشر شده که در آن آغاز «عملیات پنجه عقاب و حملات هوایی جنگند‌ه‌های ترک به مخفی‌گاه‌های تروریست‌ها» مورد تاکید قرار گرفته است.

وزارت دفاع ترکیه هدف از انجام این عملیات را حمله به مواضع پ.ک.ک در مناطقی از شمال عراق از جمله مخمور، زاب، قندیل و سنجار اعلام کرده است.

پ.ک.ک که از سال ۱۹۸۴ مبارزه مسلحانه را با دولت حاکم بر ترکیه آغاز کرده از سوی آنکارا و متحدان غربی‌اش به عنوان یک گروه تروریستی معرفی شده است. نیروهای شورشی کرد هم اکنون پایگاه‌هایی را در شمال خاک عراق و در منطقه کردستان این کشور در اختیار دارند.

وزارت دفاع ترکیه با اعلام انجام حملات هوایی جدید به مواضع این گروه شورشی تصریح کرده که «پ ک ک و دیگر عناصر تروریستی» به تازگی با تشدید تحرکات نظامی و حمله به پایگاه‌ها و مناطق تحت کنترل این کشور امنیت ساکنان و مرزهای ترکیه را مورد تهدید قرار داده‌اند.

مواضع نیروهای پ.ک.ک در شمال عراق و نیز در مناطقی از جنوب شرق ترکیه به طور معمول هر از چند گاهی هدف حملات هوایی آنکارا قرار می‌گیرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خشم بغداد از حملات پهپادی آنکارا در خاک این کشور؛ سفیر ترکیه احضار شد

ترکیه در پی افزایش پایگاه‌های نظامی در شمال عراق؛ بغداد: به تجاوز پایان دهید

ترکیه پس از کشته شدن ۹ سرباز حملات هوایی را علیه شبه‌نظامیان کرد در عراق و سوریه انجام داد