ترکیه مواضع نیروهای پ.ک.ک در خاک عراق را بمباران کرد

جنگنده ترکیه
جنگنده ترکیه   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

مواضع نیروهای پ.ک.ک در شمال عراق و نیز در مناطقی از جنوب شرق ترکیه به طور معمول هر از چند گاهی هدف حملات هوایی آنکارا قرار می‌گیرد.

ارتش ترکیه یکشنبه شب مواضع نیروهای حزب کارگران کردستان، پ.ک.ک را در شمال عراق هدف حملات هوایی قرار داد.

وزارت دفاع ترکیه با اعلام این خبر تصریح کرد که بمباران چندین پایگاه متعلق به نیروهای کرد در چارچوب عملیات «پنجه عقاب» صورت گرفته است.

در حساب توییتری وزارت دفاع ترکیه پستی در همین ارتباط منتشر شده که در آن آغاز «عملیات پنجه عقاب و حملات هوایی جنگند‌ه‌های ترک به مخفی‌گاه‌های تروریست‌ها» مورد تاکید قرار گرفته است.

وزارت دفاع ترکیه هدف از انجام این عملیات را حمله به مواضع پ.ک.ک در مناطقی از شمال عراق از جمله مخمور، زاب، قندیل و سنجار اعلام کرده است.

پ.ک.ک که از سال ۱۹۸۴ مبارزه مسلحانه را با دولت حاکم بر ترکیه آغاز کرده از سوی آنکارا و متحدان غربی‌اش به عنوان یک گروه تروریستی معرفی شده است. نیروهای شورشی کرد هم اکنون پایگاه‌هایی را در شمال خاک عراق و در منطقه کردستان این کشور در اختیار دارند.

وزارت دفاع ترکیه با اعلام انجام حملات هوایی جدید به مواضع این گروه شورشی تصریح کرده که «پ ک ک و دیگر عناصر تروریستی» به تازگی با تشدید تحرکات نظامی و حمله به پایگاه‌ها و مناطق تحت کنترل این کشور امنیت ساکنان و مرزهای ترکیه را مورد تهدید قرار داده‌اند.

مواضع نیروهای پ.ک.ک در شمال عراق و نیز در مناطقی از جنوب شرق ترکیه به طور معمول هر از چند گاهی هدف حملات هوایی آنکارا قرار می‌گیرد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط