Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

شهردار سیاتل در واکنش به تهدید ترامپ: به پناهگاهت برگرد

شهردار سیاتل
شهردار سیاتل Copyright Ted S. Warren/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright Ted S. Warren/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ترامپ: شهرتان را همین حالا پس بگیرید. اگر نمی‌توانید من این کار را انجام می‌دهم.

آگهی

شهردار سیاتل در ایالت واشنگتن پس از آنکه رئیس جمهوری آمریکا تهدید به مداخله برای خاموش کردن اعتراض‌ها در این شهر کرد، خطاب به دونالد ترامپ گفت: «به پناهگاهت برگردد.»

پیش از این رسانه‌های آمریکایی گفته بودند در روزهای نخست تظاهرات روبه‌روی کاخ سفید در اعتراض به مرگ جورج فلوید، ترامپ و خانواده‌اش به پناهگاه زیرزمینی کاخ سفید منتقل شدند. با این حال ترامپ پس از انتشار این خبر با وجود اینکه تایید کرد به پناهگاه رفته است، اما این اقدام را در راستای «بازرسی» از این مکان عنوان کرد.

ترامپ پس از اینکه معترضان با تصرف بخشی از شهر سیاتل، آن را منطقه خودمختار کپیتال هیل نامیدند، با انتشار توئیت‌هایی نسبت به این موضوع اعتراض کرد.

شهرتان را همین حالا پس بگیرید. اگر نمی‌توانید من این کار را انجام می‌دهم.
دونالد ترامپ
رئیس جمهوری آمریکا

وی در اعتراض به فرماندار واشنگتن و شهردار سیاتل که هر دو از حزب دموکرات هستند، گفت: «شهرتان را همین حالا پس بگیرید. اگر نمی‌توانید من این کار را انجام می‌دهم.»

وی معترضان را «آنارشیست‌های زشت» توصیف کرد که باید سریع متوقف شوند. جنی دورکان، شهردار سیاتل در پاسخ به ترامپ با طعنه گفت که با برگشتن به پناهگاهش امنیت همه را تامین کند.

جی اینسلی، فرماندار واشنگتن نیز به خانم دورکان پیوست و گفت: «مردی که در دولت‌مداری ناتوان است باید از کارهای مربوط به ایالت واشنگتن نیز دور بماند.» وی خطاب به ترامپ گفت: «توییت کردن بس است.»

یکی از چیزهایی که رئیس جمهور هرگز درکی از آن ندارد این است که گوش فرا دادن به مردم ضعف نیست بلکه قدرت است
جنی دورکان
شهردار سیاتل

شهردار سیاتل همچنین در یک نشست خبری در روز پنجشنبه گفت: «تهدید به حمله به سیاتل نه تنها ناخوشایند است بلکه غیرقانونی نیز است.» وی تاکید کرد که اکثر اعتراض‌ها در شهر سیاتل آمریکا مسالمت آمیز بوده است.

آسوشیتدپرس
شهردار سیاتل در روزهای اول اعتراض‌هاآسوشیتدپرس

شهردار سیاتل افزود: «یکی از چیزهایی که رئیس جمهور هرگز درکی از آن ندارد این است که گوش فرا دادن به مردم ضعف نیست بلکه قدرت است.»

مقام‌های سیاتل گزارش‌ها مبنی بر اینکه کنشگران چپ پشت ماجرای اعلام منطقه خودمختار در این شهر هستند، رد کردند.

اعتراض ها به نژادپرستی و خشونت پلیس علیه سیاهپوستان نزدیک به سه هفته پیش در تاریخ ۲۵ مه (۵ خرداد) به دنبال انتشار تصاویری از بازداشت و کشته شدن یک مرد سیاهپوست در شهر مینیاپولیس آمریکا آغاز شد. در این تصاویر یک مامور پلیس با نام درک شاون زانوی خود را بر روی گردن این مرد سیاهپوست که جورج فلوید نام داشت قرار داده بود. مامور پلیس با وجود درخواست کمک جورج فلوید، ۴۶ ساله زانوی خود را از روی گردن او بر نمی‌دارد تا اینکه این مرد سیاهپوست بیهوش می‌شود و در نهایت جان خود را از دست می‌دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دونالد ترامپ: زندگی در شیکاگو از افغانستان هم بدتر است

آیا می‌توان اعتراضات ایران و ایالات متحده آمریکا را مقایسه کرد؟

باراک اوباما: فراموش نکنید آمریکا بر پایه اعتراض شکل گرفته است