Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مجسمه مالک سابق باشگاه فوتبال آمریکایی از بیم حمله معترضان برچیده شد

جری ریچاردسون، مالک سابق باشگاه کارولینا پنترز
جری ریچاردسون، مالک سابق باشگاه کارولینا پنترز Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

معترضان به نژادپرستی طی روزهای گذشته مجسمه بسیاری از شخصیت‌هایی را که متهم به حمایت از نژادپرستی هستند در آمریکا و دیگر کشورهای جهان تخریب کرده‌اند.

آگهی

باشگاه فوتبال آمریکایی کارولینا پنترز (Carolina Panthers) روز چهارشنبه اعلام کرد که مجسمه جری ریچاردسون، بنیانگذار و مالک سابق این باشگاه را از محوطه بیرون ورزشگاهش برچیده است.

جری ریچاردسون در سال ۲۰۱۸ پس از آنکه به استفاده از دشنام های نژادپرستانه و رفتار نامناسب با زنان در محیط کار متهم شد از مقام خود در باشگاه کارولینا پنترز کنار رفت. در بیانیه روز چهارشنبه این باشگاه آمده است: «از تهدیدهایی که علیه مجسمه جری ریچاردسون مطرح شده بود آگاه شدیم و نگران بودیم که تلاش هایی برای برچیدن آن صورت گیرد. به همین دلیل این مجسمه را در راستای منافع و امنیت همگان جا به جا کردیم.»

معترضان به نژادپرستی طی روزهای گذشته مجسمه بسیاری از شخصیت هایی را که متهم به حمایت از نژادپرستی هستند در آمریکا و دیگر کشورهای جهان تخریب کرده اند. پلیس شهر بوستون در ایالت ماساچوست آمریکا اعلام کرده است که معترضان در این شهر سر یک مجسمه کریستوف کلومب را از بدنه مجسمه جدا کرده اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بنا به اعلام مقامات ایالت ویرجینیا یک مجسمه کریستوف کلومب در این ایالت نیز به داخل یک دریاچه انداخته شده است.

لیگ ملی فوتبال آمریکا (NFL) در سال ۲۰۱۸ پس از تحقیق در مورد اتهاماتی که علیه جری ریچاردسون مطرح شده بود او را مقصر شناخت. مقامات لیگ ملی فوتبال آمریکا در آن زمان جری ریچاردسون را دو میلیون و ۷۵۰ هزار دلار جریمه کردند.

تبعات اعتراض های اخیر بر ورزش آمریکا به فوتبال آمریکایی محدود نمی شود. فدراسیون فوتبال آمریکا (US Soccer Federation) نیز روز چهارشنبه ممنوعیت زانو زدن بازیکنان فوتبال هنگام پخش سرود ملی ایالات متحده را لغو کرد. مگان رپینو، ستاره تیم ملی فوتبال زنان آمریکا در سال ۲۰۱۶ هنگام پخش سرود ملی کشورش در یک رقابت بین المللی زانو زده بود. اقدامی که باعث شده بود فدراسیون فوتبال آمریکا زانو زدن بازیکنان را ممنوع کند.

زانو زدن مگان رپینو به نشانه اعتراض به خشونت پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان صورت گرفته بود. زانو زدن اعتراض آمیز ورزشکاران پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۷ به همین دلیل از کالین کپرنیک، یکی از بازیکنان لیگ ملی فوتبال آمریکایی (NFL) انتقاد کرد خبرساز شده بود.

در جریان تظاهرات اخیر علیه تبعیض نژادی در آمریکا بسیاری از شرکت کنندگان در اعتراض به خشونت پلیس علیه سیاهپوستان زانو زدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نمایش بنِر «جان سفید پوست ارزش دارد» در بریتانیا جنجال‌ساز شد

نانسی پلوسی خواستار حذف مجسمه‌ چهره‌های کنفدراسیون از ساختمان کنگره آمریکا شد

«زانو از گردن ما بردارید»؛ آغاز سوگواری بر تابوت جورج فلوید در مینیاپولیس