Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مگان رپینو خطاب به دونالد ترامپ: پیام شما حذف کردن افراد شبیه من است

مگان رپینو خطاب به دونالد ترامپ: پیام شما حذف کردن افراد شبیه من است
Copyright REUTERS/Eduardo Munoz
Copyright REUTERS/Eduardo Munoz
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مگان رپینو: آدم‌های زیاد دیگری هستند که ترجیح می‌دهم با آنها صحبت کنم، آدم‌هایی که در مقایسه با رفتن به کاخ سفید، واقعا می‌توانند باعث ایجاد تغییرات بیشتری شوند.

آگهی

مگان رپینو کاپیتان تیم ملی فوتبال زنان آمریکا اعلام کرد که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با رفتارهایش همواره گروهی از آمریکایی‌ها را نادیده می گیرد؛ درحالی که باید برای مراقبت از تک تک آمریکایی‌ها بهتر عمل کند. این در حالیست که دونالد ترامپ پیش تر وعده داده بود پذیرای بازیکنان و کادر تیم ملی این کشور در کاخ سفید باشد.

خانم رپینو روز سه‌شنبه در گفتگو با شبکه سی ان ان با تاکید بر اینکه با «پیام» سیاسی رئیس جمهوری آمریکا موافق نیست خطاب به دونالد ترامپ گفت: «پیام شما کنار گذاشتن (محروم کردن) افراد است. شما من را و تمام کسانی که مانند من هستند را به کناری می‌گذارید، شما رنگین پوستان را حذف می کنید، شما آمریکایی‌هایی را که حتی ممکن است از شما حمایت کرده باشند را محروم می کنید.»

کاپیتان تیم قهرمان جام جهانی فوتبال زنان افزود: «ما باید بتوانیم روی شعار "بزرگی را به آمریکا برگردانیم" حساب کنیم. زیرا شما از بزرگی در دوره‌ای سخن می‌گویید که از نظر همگان عالی نبوده؛ شاید تنها برای گروهی دوران خوبی بوده است و شاید آمریکای کنونی از نظر گروهی دیگر عالی باشد... شما به عنوان رئیس دولت مسئولیت فوق‌العاده‌ای در مراقبت از تک تک افراد دارید و باید برای همگان عملکرد بهتری داشته باشید.»

خانم رپینو که در جریان جام جهانی سال ۲۰۱۹ میلادی موفق شد تیمش را بدون آنکه شکستی داشته باشد تا فینال رقابتها هدایت کند و سپس برای چهارمین بار آمریکا را به عنوان قهرمانی این مسابقات برساند، پیش‌تر در ماه ژانویه اعلام کرده بود که در صورت قهرمانی، به کاخ سفید نخواهد رفت.

او روز سه‌شنبه بار دیگر اعلام کرد: «فکر نمی‌کنم کسی در تیم ما تمایلی داشته باشد آنچه را که پس از کاری سخت ساختیم و برایش مبارزه کرده‌ایم، از طریق همکاری با این دولت خراب کنیم.»

او افزود که این که اجازه بدهیم کاخ سفید ما را «به نمایش بگذارد» کاری بی‌معنی است و تاکید کرد: «آدم‌های زیاد دیگری هستند که ترجیح می‌دهم با آنها صحبت کنم و با آنها گفتگویی معنادار داشته باشم، آدم‌هایی که در مقایسه با رفتن به کاخ سفید، واقعا می‌توانند باعث ایجاد تغییرات بیشتری در واشنگتن شوند.»

قرار است بمناسبت قهرمانی تیم ملی زنان آمریکا در رقابت های جام جهانی  امروز چهارشنبه مراسم جشن و کاغذ افشانی در شهر نیویورک برپا شود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لیگ ملی فوتبال آمریکایی اعتراض بازیکنان هنگام پخش سرود ملی را ممنوع کرد

ادامه درخشش زنان ایرانی در بازی‌های آسیایی؛ کسب مدال در دوچرخه‌سواری، قایقرانی و تکواندو

سایه یک بوسه بر قهرمانی در جام جهانی؛ سرمربی تیم ملی فوتبال زنان اسپانیا برکنار شد