Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

لیگ ملی فوتبال آمریکایی اعتراض بازیکنان هنگام پخش سرود ملی را ممنوع کرد

لیگ ملی فوتبال آمریکایی اعتراض بازیکنان هنگام پخش سرود ملی را ممنوع کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اعتراضات نمادین بازیکنان فوتبال آمریکایی از سپتامبر ۲۰۱۶ به ابتکار کالین کپرنیک، بازیکن سیاهپوست تیم سانفرانسیسکو آغازشد که واکنشی بود در اعتراض به خشونت پلیس و رفتارهای «نژادپرستانه» دستگاه قضایی آمریکا.

آگهی

مسئولان لیگ ملی فوتبال آمریکایی ایالات متحده موسوم به «NFL» روز چهارشنبه اعلام کردند که از این پس اعتراضات نمادین بازیکنان این ورزش هنگام پخش سرود ملی در میدان مسابقه، ممنوع خواهد بود.

بر اساس مصوبه جدید، از روز پنج‌شنبه قانونی اجرا می‌شود که بر اساس آن، بازیکنان معترض این اجازه را دارند که یا در جریان پخش سرود ملی در رخت کن بمانند و یا اگر وارد میدان شدند، از اعتراض (عمدتا به شکل زانو زدن، دست به سینه ماندن، مشتهای گره شده) خودداری کنند.

اعتراضات نمادین بازیکنان فوتبال آمریکایی از سپتامبر ۲۰۱۶ میلادی به ابتکار کالین کپرنیک، بازیکن سیاهپوست تیم سانفرانسیسکو آغازشد که واکنشی بود در اعتراض به خشونت پلیس و رفتارهای نژادپرستانه دستگاه قضایی آمریکا. این اعتراضِ آرام اما قدرتمند به سرعت همگانی شد و دیگر بازیکنان این ورزش در سراسر این کشور نیز از او پیروی کردند.

راجر گودل، کمیسیونر لیگ ملی فوتبال آمریکایی روز چهارشنبه ضمن اعلام این که این قانون به اتفاق آراء توسط مالکان باشگاهها در جریان نشست بهارۀ آنها در آتلانتا تایید شده، گفت: «ما می‌خواهیم که مردم به سرود ملی احترام بگذارند و در زمان پخش آن، بایستند.»

آقای گودل اعلام کرد در صورت تخطی از مقررات جدید، تیم بازیکنی که در زمان پخش سرود ملی زانو بزند یا دست به هر اعتراض دیگری بزند، جریمه خواهد شد.

اعلام این خبر، انتقاد اتحادیه بازیکنان فوتبال آمریکایی را در پی داشت. آنها می‌گویند که در زمان تصویب این قانون، نماینده‌ای از این اتحادیه حضور نداشته است.

اتحادیه بازیکنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: «بازیکنان این ورزش بارها به روش‌های مختلف میهن‌پرستی خود را نشان داده‌اند از جمله از طریق فعالیتهای اجتماعی‌ و خدمات اجتماعی‌شان، حمایتهایشان از ارتش، کمک به اجرای قوانین و البته از طریق اعتراضاتشان با هدف افزایش آگاهی‌ها دربارۀ موضوعاتی که برایشان مهم است.»

در ادامۀ این بیانیه آمده است که رای موافق مالکان باشگاهها به قانون جدید، با اصول و ارزش‌ها و معیارهای میهن‌پرستی که بر این لیگ حاکم است و مدیران آن همواره بر آن تاکید داشته‌اند، در تضاد است.

اعتراض نمادین بازیکنان فوتبال آمریکایی خشم دونالد ترامپ را نیز در پی داشت. او در جریان مبارزات انتخاباتی خود به این ابتکار تاخت و گفت لیگ ملی فوتبال آمریکا باید هر بازیکنی را که دست به این کار می زند اخراج کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

امینم در نیمه سوپر باول زانو زد

مگان رپینو خطاب به دونالد ترامپ: پیام شما حذف کردن افراد شبیه من است

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود