Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حریق خودروی حامل مهاجران افغان در ایران جان ۳ نفر را گرفت

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است Copyright عکس از ایرنا
Copyright عکس از ایرنا
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرمانده انتظامی استان یزد می‌گوید این خودرو بدون توجه به «دستور ایست پلیس و تیرهوایی» با سرعت زیاد به مسافت هشت کیلومتر به حرکت خود ادامه داده است.

آگهی

سفارت افغانستان در ایران تائید کرد کرد که در جریان حریق خودروی حامل مهاجران افغان در ایران سه نفر جان باختند.

به گزارش خبرگزاری افق افغانستان در این حادثه که روز چهارشنبه در استان یزد روی داد ۱۱ نفر دیگر مجروح شدند. به گفته مرتضی خرمی، رایزن کنسولگری افغانستان در شهر زاهدان این خودرو ۱۴ سرنشین داشته است. وی که رایزن کنسولگری افغانستان در امور مهاجران است افزود که یکی از سرنشینان شهروند پاکستان و ۱۳ نفر دیگر اتباع افغانستان بودند.

نجات یافتگان از این حادثه گفته اند که نیروهای امنیتی ایران پس از تعقیب خودرو در نهایت به سوی آن تیراندازی کرده اند. عباسعلی بهدانی ‌فرد، فرمانده انتظامی استان یزد در این مورد گفته است که ماموران این نیرو روز چهارشنبه به «چند خودرو حامل اتباع غیرمجاز و مواد مخدر» دستور توقف دادند.

به گفته این مقام ایرانی یکی از این خودروها بدون توجه به «دستور ایست پلیس و تیرهوایی» با سرعت زیاد به مسافت هشت کیلومتر به حرکت خود ادامه داده است. عباسعلی بهدانی ‌فرد افزود: «داغ شدن رینگ ‌های این خودرو بر اثر اصطحکاک بالا، استفاده از سیستم احتراق و دوزا و آتش گرفتن جلوی خودرو و همچنین به دلیل ناتوانی راننده آن در کنترل خودرو در این شرایط، ماشین منحرف و با گاردریل وسط جاده برخورد کرد.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

خبرگزاری صدا و سیمای ایران نیز به نقل از مدیر عملیات سازمان آتش نشانی برخورد خودروی حامل اتباع افغان با گاردریل در محور مهریز به یزد را علت حادثه گزارش کرده است.

مدیر عملیات سازمان آتش نشانی گفته است: «آتشنشانان پس از رسیدن به محل عملیات اطفای حریق و نجات سرنشینان را آغاز کردند اما متاسفانه به دلیل شدت جراحات و سوختگی شدید سه نفر در دم فوت [کردند] و تعداد پنج مصدوم تحویل عوامل اورژانس شدند.»

در گزارش خبرگزاری صدا و سیمای ایران اشاره ای به تعداد سرنشینان خودرو نشده است. با این حال مدیر عملیات سازمان آتش نشانی گفته است که تعدادی از سرنشینان با وجود «مصدومیت» از محل «متواری» شده اند. فرمانده انتظامی استان یزد نیز گفته است این نیرو به دنبال دستگیری «راننده خودرو و چند نفر از اتباع غیرمجاز» است که از محل «متواری» شده اند.

بنا به اعلام رایزن کنسولگری افغانستان در شهر زاهدان هیات کنسولگری این کشور قرار است روز جمعه برای بررسی حادثه به یزد برود.

سرنوشت گروهی از اتباع افغانستان در ایران ماه گذشته نیز خبرساز شده بود. مقامات افغانستان ادعا کردند که مرزبانان ایران روز ۱۲ اردیبهشت پس از «شکنجه» ۴۶ مسافر افغان آنها را «وادار» به پریدن در رودخانه مرزی هریرود کردند. به گفته مقامات افغانستان در این حادثه ۱۲ نفر غرق شدند و از سرنوشت ۱۷ نفر هم اطلاعی در دست نیست. وزارت خارجه ایران این اتهام مقامات افغانستان را «قویا» تکذیب کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش کابل به حادثه مرگ مهاجران افغان در یزد: پی‌گیری می‌کنیم

اعتراض در کابل و هرات به غرق شدن مهاجران افغان در رودخانه مرزی با ایران

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد