نتیجه نظرسنجی یورونیوز؛ مردم فرانسه، آلمان و ایتالیا چقدر نگران بحران اقتصادی کرونا هستند؟

People enjoy sitting in a park in central Milan, northern Italy
People enjoy sitting in a park in central Milan, northern Italy Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نتایج نظرسنجی اختصاصی یورونیوز نشان می‌دهد که در میان شهروندان سه کشور فرانسه، آلمان و ایتالیا، فرانسوی‌ها کمترین نگرانی را از وقوع بحران اقتصادی در پی شیوع ویروس کرونا دارند.

آگهی

نتایج نظرسنجی اختصاصی یورونیوز نشان می‌دهد که در میان اتباع سه کشور فرانسه، آلمان و ایتالیا، فرانسوی‌ها کمترین نگرانی را از وقوع بحران اقتصادی در پی شیوع ویروس کرونا دارند.

مطابق نتایج این نظرسنجی، تنها ۳۱ درصد فرانسوی‌ها در پی شیوع ویروس کرونا دغدغه اقتصادی دارند و ۶۹ درصد آنها نگران وقوع بحران سلامت هستند. این نسبت در آلمان ۴۶ به ۵۴ است. اما اکثریت مردم ایتالیا به میزان ۵۱ درصد از وقوع بحران اقتصادی بیم دارند.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که ۱۸ درصد آلمانی‌هایی که حاضر به پاسخگویی به سوالات یورونیوز شده‌اند، به هیج وجه نگران تاثیر ویروس کرونا بر سلامتی خود نیستند. در مقابل ۱۹ درصد اتباع فرانسه و ایتالیا به شدت نگران تبعات ابتلا به بیماری کووید-۱۹ و از دست دادن جان خود هستند.

مطابق نتایج این نظرسنجی، همچنان اکثر مردم سه کشور آلمان، فرانسه و ایتالیا نگرانند که با خروج از خانه در ماه ژوئن به ویروس کرونا مبتلا شوند.

با وجود ادامه نگرانی در میان مردم هر سه کشور نسبت به ادامه شیوع ویروس کرونا ولی ۴۴ درصد مردم آلمان اعلام کرده‌اند که همچنان قصد دارند تابستان امسال حتما به سفر خارج از کشور بروند. این نسبت در میان مردم فرانسه و ایتالیا به ترتیب ۱۷ و ۱۱ درصد است.

مطابق نتایج این نظرسنجی، ۷۹ درصد آلمانی‌های معتقدند که دولت این کشور در مهار بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا خوب عمل کرده ولی این نسبت در میان ایتالیایی‌ها ۵۶ درصد است ولی تنها ۳۱ درصد فرانسوی‌ها بر این باورند که دولت کشورشان در مقابله با شیوع بیماری کووید-۱۹ عملکرد مناسبی داشته است.

این نظرسنجی توسط یورونیوز و با همکاری شرکت Redfield & Wilton Strategies، طی روزهای اخیر(۲۳ تا ۲۵ مه) از سه نمونه هزار و ۵۰۰ نفری از اتباع بالای ۱۸ سال سه کشور فرانسه، آلمان و ایتالیا انجام شده و تنوع جنسیتی، شغلی، سطح تحصیلات، مناطق سکونت و گرایش سیاسی آنها به طور متوازن در نظر گرفته شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مراجعه مهاجران به دندان‌پزشکی به موضوع بحث بین دولت آلمان و رهبر محافظه‌کاران تبدیل شد

نشست شولتس با رهبران ۵ کشور آسیای میانه؛ راهکار آلمان برای مقابله با نفوذ روسیه در منطقه چیست؟

سلام به سبک نازی‌ها از سوی شرکت‌کنندگان در جشن آبجوخوری آلمان جنجال‌آفرین شد