Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

ابتکار تازه اپل برای باز کردن سریع قفل گوشی‌ آیفون با چهره ماسک‌ زده

Masked shoppers stand near the Apple logo in Beijing
Masked shoppers stand near the Apple logo in Beijing Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شرکت اپل برای باز کردن قفل صفحه نمایش گوشی‌های آیفون از طریق امکان تشخیص چهره به هنگام پوشیدن ماسک، روشی آسان‌تر ارائه داد.

آگهی

شرکت اپل برای باز کردن قفل صفحه نمایش گوشی‌های آیفون از طریق امکان تشخیص چهره به هنگام پوشیدن ماسک، روشی آسان‌تر ارائه داد.

این شرکت در آخرین نسخه به روزرسانی نرم افزار آی‌او‌اس (iOS13.5) که از روز چهارشنبه در دسترس عموم قرار گرفته، تأخیر زمانی پیشین برای افرادی را که به هنگام تلاش برای باز کردن قفل صفحه نمایش گوشی‌های آیفون خود، ماسك برچهره دارند، حذف کرده است.

پیش از این، اگر فردی از امکان تشخیص چهره (Face ID) برای باز کردن فقل صفحه نمایش گوشی آیفون خود استفاده می‌کرد، اگر رصد و تشخیص چهره کامل او به دلیلی همچون پوشیدن ماسک ممکن نبود، باید برای استفاده از رمز چند ثانیه صبر می‌کرد ولی اکنون بلافاصله پس از تشخیص ماسک بر چهره کاربر، امکان درج دستی رمز فعال می‌شود.

با بروزرسانی جدید نرم افزار، اپل همچنین امکان استفاده از پیام‌رسان اپلیکیشن API را به کاربران خود پیشنهاد می‌کند. این پیام‌رسان به مقام‌های بهداشتی این امکان را می‌دهد که از تماس کاربران با افراد مبتلا به ویروس کرونا مطلع شوند. این نوآوری نتیجه بخشی از همکاری اپل با گوگل است که با هدف کمک به رصد ویروس کرونا از ماه گذشته آغاز شده است.

این دو شرکت با انتشار بیانیه‌ای مشترک اعلام كردند كه پیامرسان ویروس کرونا در برخی ایالت‌های آمریكا و ۲۲ كشور جهان فعال شده و با ارائه درخواست‌های جدید پوشش این ابزار در جهان توسعه بیشتری پیدا خواهد کرد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصمیم بی‌سابقه اتحادیه اروپا برای تدوین قوانین سختگیرانه علیه غول‌های اینترنتی

طراح نوجوان پربیننده‌ترین سایت کووید-۱۹ پیشنهاد ۷ میلیون یورویی را رد کرد

حادثه برای هواپیمای خطوط هوایی آلاسکا؛ گوشی آیفون از ارتفاع ۱۶ هزار پایی سقوط کرد و سالم ماند