آخرین آمار کرونا در ایران و افغانستان؛ وضعیت خوزستان هنوز قرمز است

آخرین آمار کرونا در ایران و افغانستان؛ وضعیت خوزستان هنوز قرمز است
Copyright AP
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در افغانستان در شبانه‌روز گذشته ۵۸۱ نفر بوده که این بالاترین رقم روزانه مبتلایان کرونا در افغانستان از ابتدای شیوع این ویروس تا کنون بوده است.

آگهی

شمار مبتلایان به کرونا در جهان به حدود ۵ میلیون نفر رسیده و با وجود آن که این ویروس در برخی از کشورها از نفس افتاده، در برخی دیگر از کشورها مانند آمریکا، روسیه و برزیل همچنان یکه‌تازی می‌کند. مجموع جان‌باختگان کرونا در جهان نیز به بیش از ۳۲۰ هزار نفر رسیده است.

ایران؛ آمار روزانه مبتلایان باز هم از ۲ هزار نفر بیشتر شد

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت با اعلام آخرین آمار کرونا گفت: «با شناسایی ۲ هزار و ۱۱۱ مورد جدید کووید-۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته، مجموع مبتلایان این بیماری در کشور به ۱۲۴ هزار و ۶۰۳ نفر رسید.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

در حالی که آمار روزانه مبتلایان به کرونا در ایران در ۴۰ روز گذشته از ۲ هزار نفر کمتر بود، روز سه‌شنبه بار دیگر از مرز دو هزار نفر گذشت. در ۵ روز گذشته این سومین بار است که آمار مبتلایان کرونا در ایران از دو هزار نفر بیشتر می‌شود. سخنگوی وزارت بهداشت در مورد فوتی‌های کرونا نیز گفت: «متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و به این ترتیب مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۱۱۹ نفر رسید.» به گفته وی تا کنون ۹۷ هزار و ۱۷۳ نفر از بیماران نیز بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

ادامه وضعیت قرمز در خوزستان

سخنگوی وزارت بهداشت در مورد وضعیت استان‌ها گفت: «در ۲۴ ساعت گذشته در ۱۰ استان موارد فوتی صفر و در ۶ استان یک مورد فوتی گزارش شده است.»

وی با اعلام این که وضعیت استان خوزستان «همچنان قرمز است»، ابراز امیدواری کرد که با توجه به «اقدامات مناسب» انجام شده و اعمال محدودیت‌ها، ظرف ۷ تا ۱۰ روز آینده گزارش‌های مثبتی از این استان برسد.

افغانستان؛ رکورد بالاترین آمار روزانه مبتلایان

به گزارش وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در این کشور در شبانه‌روز گذشته ۵۸۱ نفر بوده که این بالاترین رقم روزانه مبتلایان کرونا در افغانستان از ابتدای شیوع این ویروس تا کنون بوده است. به این ترتیب، شمار کلی مبتلایان به کرونا در افغانستان به ۷ هزار و ۶۵۳ نفر رسید.

از سوی دیگر با ثبت ۵ مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا در افغانستان در شبانه روز گذشته، شمارجان‌باختگان این بیماری نیز به ۱۷۸ نفر افزایش یافته است. همچنین به گزارش وزارت صحت افغانستان با بهبودی ۴۹ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، شمار کلی بهبودیافتگان این بیماری در این کشور نیز به ۸۵۰ نفر رسید.

ویروس کرونا در افغانستان به شدت در حالت گسترده شدن است و مقام‌های این کشور در مورد نادیده گرفتن محدودیت‌های تردد از سوی شهروندان به ویژه با نزدیک شدن ایام عید فطر هشدار داده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمبود امکانات پزشکی در افغانستان و خانواده‌‌هایی که جان می‌بازند

وضعیت بحرانی کرونا در خوزستان و بازگشایی مساجد در شب‌های قدر

نتیجه یک پژوهش علمی: واکسن کووید تأثیری کوتاه مدت بر عادت ماهیانه زنان دارد