طوفان دریایی همزمان با شیوع کرونا فیلیپین را در نوردید

طوفان دریایی همزمان با شیوع کرونا فیلیپین را در نوردید
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بسیاری از مقامات محلی فیلیپین بر سر دو راهی نجات جان شهروندان از طوفان یا جلوگیری از ازدحام جمعیت در پناهگاه‌ها از بیم شیوع بیماری «کووید ۱۹» قرار گرفته‌اند.

آگهی

طوفانی دریایی روز پنجشنبه در حالی که فیلیپین با شیوع ویروس جدید کرونا روبرو است شرق این کشور را درنوردید.

مقامات فیلیپین دهها هزار نفر را از محل سکونت خود تخلیه کرده اند اما همزمان تلاش می کنند تا برای جلوگیری از شیوع بیماری «کووید ۱۹» از ازدحام جمعیت در پناهگاه های اضطراری جلوگیری کنند.

سرعت بادهای این طوفان دریایی که «وونگ فونگ» نام گرفته است به ۱۵۰ کیلومتر در ساعت می رسد. پیش بینی می شود که هوای طوفانی در فیلیپین تا روز یکشنبه ادامه یابد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP
یک مرکز انجام تست کرونا در فیلیپینAP

دولت فیلیپین برای مقابله با شیوع نوع جدید ویروس کرونا مقررات قرنطینه به اجرا گذاشته و تجمع شهروندان را ممنوع کرده است. بنا به آمار رسمی تاکنون ۷۷۲ نفر در فیلیپین بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند. شمار افرادی که تست کرونای آنها در فیلیپین مثبت اعلام شده است نیز از ۱۱ هزار و ۶۰۰ نفر فراتر رفته است.

ازدجام جمعیت در پناهگاه های اضطراری فیلیپین هنگام عبور طوفان های دریایی، زلزله یا فوران های آتشفشانی امری عادی محسوب می شود. بسیاری از مقامات محلی در این کشور اکنون بر سر دو راهی نجات جان شهروندان از طوفان یا جلوگیری از ازدحام جمعیت در پناهگاه ها از بیم شیوع بیماری «کووید ۱۹» قرار گرفته اند.

به طور میانگین هر سال ۲۰ طوفان دریایی فیلیپین را در می نوردد. مانیل، پایتخت این کشور در مسیر مستقیم طوفان «وونگ فونگ» قرار ندارد اما پیش بینی می شود که در این کلان شهر ۱۳ میلیون نفری نیز باد شدیدی خواهد وزید.

طوفان دریایی در یکی از مناطق شرق فیلیپین در سال ۲۰۱۳ میلادی بیش از ۷۳۰۰ کشته یا مفقود بر جای گذاشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طوفان ایسایاس پس از آمریکا به کانادا رسید

طوفان در بنگلادش و هند؛ جان میلیون‌ها نفر همزمان با شیوع کرونا در خطر است

شمار قربانیان طوفان مرگبار کریسمس در فیلیپین به ۲۸ نفر رسید