طوفان ایسایاس پس از آمریکا به کانادا رسید

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
طوفان ایسایاس در آمریکا
طوفان ایسایاس در آمریکا   -  کپی رایت  AP Photo

طوفان ایسایاس که سواحل شرقی آمریکا را در بر گرفته است به جنوب شرقی کانادا رسید. مقام های مسئول در کانادا نسبت به بارش شدید باران در جنوب استان کبک هشدار داده‌اند.

طوفان ایسایاس گردبادهایی در بخش‌هایی از آمریکا ایجاد کرده بود که در پی آن حداقل پنج نفر تا کنون کشته شده‌اند. 

سرعت طوفان ایسایاس که از کارولینای شمالی در آمریکا شروع شده تا ۱۴۰ کیلومتر در ساعت گزارش شده که به خانه‌ها و درخت‌های بسیاری خسارت وارد کرده است.

بیس از سه میلیون و چهارصد هزار نفر بر اثر این طوفان با مشکل قطعی برق مواجه شده‌اند. آتش سوزی و سیلاب از جمله مواردی بوده که در پی این طوفان رخ داده است. از همین رو در برخی مناطق، مسئولان حالت فوق‌العاده اعلام کرده‌اند.

چگونگی مواجهه با یک حادثه طبیعی در دوره ای که با ویروس کرونا مواجه هستیم

با این حال سازمان ها و نهادهایی که در زمان حوادث طبیعی به کمک آسیب دیدگان می‌روند با وجود ویروس کرونا وظیفه دشوارتری دارند. از همین رو آنان با ارائه بسته های بهداشتی، درخصوص چگونگی جلوگیری از سرایت ویروس کرونا از جمله لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی توضیحاتی ارائه کرده‌اند.

همراه داشتن مواد ضدعفونی کننده، صابون، دستمال مرطوب ضد عفونی کننده و ماسک از جمله وسائل ضروری است که افراد در هنگام حوادث طبیعی باید به همراه داشته باشند. همچنین برای محافظت از خود در برابر کرونا ضروری است تا شهروندان دست‌های خود را به صورت مرتب شسته و محل زندگی موقت خود را مرتب ضدعفونی کنند.

طوفان استوایی ایسایاس که در رتبه بندی در رده یک قرار می‌گیرد، کشورهایی مانند هائیتی و جمهوری دومینیکن را پیش از این در برگرفته بود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید